MK Ostrov  nabízí další novou službu, ověřuje uživatele účtu mojeID.

validacni_ikona

Nově nabízíme službu pro uživatele účtů mojeID. Účet mojeID slouží jako jednotný přihlašovací systém, díky kterému si nemusíte pamatovat hesla a přihlašovací jména do e-shopů, diskusních fór či jiných webových stránek. Stačí vám jedno jméno a heslo, které můžete v těchto případech používat na vybraných serverech. Provozovatelé serverů, které navštěvujete, vaše heslo neuvidí, tudíž jej nemohou zneužít a všechny potřebné údaje aktualizujete pouze na účtu mojeID. Tudíž v případě změny doručovací adresy nebo e-mailu, nebudete muset tyto údaje měnit na všech serverech, ale stačí opravit pouze u účtu mojeID.

Máte-li již uživatelský účet mojeID založený a potřebujete jej zvalidovat, navštivte ostrovskou knihovnu, která nyní validace (ověření totožnosti uživatele) provádí. Validace uživatelského účtu mojeID je nejvyšším stupněm ověření. Po ověření se účet mojeID stává jakýmsi občanským průkazem v internetovém světě.

Validaci (ověřování) provádíme v čítárně-studovně, kdykoli během provozní doby knihovny. Stačí přinést vyplněnou Žádost o validaci účtu mojeID a platný občanský průkaz. Validace uživatelského účtu mojeID není povinná, nicméně v některých případech je podmínkou pro vstup do služeb, které vyžadují přesnou identifikaci. Uživatelé mojeID, kteří mají dokončenou validaci, si budou například moci založit čtenářské konto v některých knihovnách, případně hlasovat v místních referendech nebo dosáhnout vyššího hodnocení např. v diskusních fórech, seznamkách atd.

Validace účtu mojeID je prováděna zcela ZDARMA a celý proces validace je dokončen do 24 hodin.

Prohledat :