Hledáme nového kolegu/kolegyni

MK Ostrov přijme od 9/2016 do pracovního poměru na dobu určitou (zástup za MD) pracovníka na pozici knihovník. Platové zařazení dle platného mzdového tarifu.

Požadavky:

 • úplné středoškolské vzdělání humanitního směru ukončené maturitní zkouškou
  • obor knihovnictví výhodou
  • nabízíme také možnost rekvalifikačního kurzu
 • bezúhonnost
 • flexibilita
 • komunikativnost
 • znalost práce na PC
  • počítačová gramotnost (?), Word, Excel
 • znalost AKS Clavius nebo Aleph výhodou

Přihlášku...Read More »


Literární občerstvení

Stále se snažíme nabízet našim čtenářům a návštěvníkům nové služby. Naše služby se však neomezují pouze na budovu knihovny. Kromě rozvozu knih nepohyblivým čtenářům přímo domů a půjčování knih v penzionu, můžete nyní naše služby využít i na ostrovském koupališti. Inspirovali jsme se v jiných městech a připravili jsme pro návštěvníky koupaliště v Ostrově překvapení...Read More »


Další semestr úspěšně dokončen

Na podzim roku 2014 odstartoval v Městské knihovně Ostrov první semestr Virtuální univerzity 3. věku, kterou pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze. Jedná se o vzdělávání všeobecné, zájmové a neprofesní, ovšem na univerzitní úrovni. 2x měsíčně probíhají schůzky účastníků v příjemném prostředí učebny Městské knihovny Ostrov. Přednášky probíhají formou videozáznamů, které si mohou...Read More »


Noc s Andersenem... a s Karlem IV. je za námi

Tradiční nocování malých čtenářů v knihovně letos vyšlo na první aprílový pátek. Letos sice s knížkou Expedice z pohlednice od Vratislava Maňáka, ale my jsme se rozhodli v rámci Noci s Andersenem připomenout 700. výročí narození Karla IV. Soutěžní úkoly a hry byly tedy sestaveny tak, aby se týkaly tématu Karla IV. a jeho doby....Read More »


Královna zima

Noční Kotel, Culka Tomáš

Zdravíme příznivce fotografií!

Skončilo nám poslední kolo roku 2015 na téma Královna zima.

Ze všech zajímavých fotografií vyhrála pro svou atmosféru a ztvárnění fotografie Noční Kotel od pana Culky.

Noční Kotel, Culka Tomáš

V internetovém hlasování vyhrál pan...Read More »


Svět zvířat

Opět nám skončilo další kolo naší fotografické soutěže s názvem ,,Svět zvířat“. A opět bylo velice těžké vybrat jednu jedinou fotografii.

Nakonec porota vybrala fotografii s názvem – Malý pomocník (autor: Jan Stria) za postřeh a kvalitu.

Malý pomocník, Jan Stria

Vítězem on-line hlasování je:

Tři zvědavé krasavice (autor: Jaroslav...Read More »


Oslava 70. výročí knihovny se vydařila

Městská knihovna Ostrov oslavila v sobotu sedmdesátku. Ostrovská knihovna nabídla po 2. světové válce, jako jedna z prvních v našem kraji, čtenářům svůj fond. 70 let od obnovení činnosti takové organizace je už pořádný důvod k oslavě. Oslava proběhla v rámci Týdne knihoven, a to v sobotu 10. 10. 2015...Read More »


Loučení s prázdninami 2015

V Městské knihovně Ostrov se v pátek 28. srpna konala každoroční akce pro děti a dospělé – Loučení s prázdninami, spojené s burzou knih.

Pro děti bylo připraveno celkem 8 soutěžních stanovišť, která byla letos ozvláštněna pohádkovými postavičkami. Děti se tak mohly setkat s Rumcajsem a Mankou, Včelkou Májou a Vilíkem, Saxanou,...Read More »


iQRace - odstartováno

Soutěž o skvělé ceny již začala.

ZAPOJ SE I TY!

O co se hraje?

Více informací o soutěži najdeš na:

iqrace.mkostrov.cz

Děkujeme sponzorům:

V pondělí 23. března 2015 začnou probíhat stavební úpravy chodníků kolem budovy knihovny. Současný pískový povrch cest bude nahrazen dlažebními kostkami.

Pokud to bude možné, bude během úprav otevřen boční vchod do knihovny (od Bílé brány).

Omlouváme se všem čtenářům a návštěvníkům za zhoršený přístup do...Read More »


Dárek pro naše čtenáře

Počínaje dnešním dnem mohou naši čtenáři vracet své vypůjčené knihy i mimo provozní dobu knihovny. Hned za vstupem do Zámeckého parku, u bočního vchodu do knihovny je umístěn Bibliobox, který slouží k vracení knih. Čtenáři tak mohou vracet knihy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Chystáte se v neděli procházku do parku...Read More »


Slavnostní vyhlášení Vánočního stromkování

V úterý 6. ledna 2015 proběhlo v Oranžerii Václava Havla slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, kterou koncem loňského roku vyhlásila Městská knihovna Ostrov pro děti ze školních družin. Jednalo se o soutěž s názvem Vánoční stromkování. Oslovili jsme družiny všech ostrovských škol a přihlásilo se nám jich celkem 8.

V průběhu listopadu děti vyráběly ozdoby, přímo ve školní družině....Read More »


Děti zdobily vánoční stromky v parku

Městská knihovna Ostrov vyhlásila první ročník soutěže pro děti ze školních družin. Oslovili jsme školní družiny ostrovských škol, zda by se nechtěly zúčastnit nové soutěže. Přihlásilo se nám celkem 8 družin. Děti měly zhruba měsíc na výrobu vánočních ozdob.

V úterý 9. 12. 2014 si každá družina vylosovala vlastní stromek a zdobení začalo....Read More »


Knihovna validačním místem účtů mojeID

validacni_ikona

MK Ostrov  nabízí další novou službu, ověřuje uživatele účtu mojeID.

Nově nabízíme službu pro uživatele účtů mojeID. Účet mojeID slouží jako jednotný přihlašovací systém, díky kterému si nemusíte pamatovat hesla a přihlašovací jména do e-shopů, diskusních fór či jiných webových stránek. Stačí vám jedno jméno a heslo, které můžete v těchto případech používat...Read More »


Vyhlášení výsledků iQRace 2014

S koncem měsíce května skončila i dvouměsíční soutěž pro mládež s názvem iQRace, kterou pořádala Městská knihovna Ostrov. Úkolem soutěžících bylo hledat QR kódy rozmístěné nejen po knihovně, ale také ve městě a díky nim získat soutěžní otázky. Za správné odpovědi získávali hráči body. Letos se soutěžilo ve dvou kategoriích: 1. kategorie...Read More »


Pasování na čtenáře a Řád zlaté knihy

I letos se knihovna zapojila do akce zvané Celé Česko čte dětem. Děti z 1. tříd základních škol v Ostrově dostaly začátkem školního roku čtenářské deníčky, které měly v průběhu roku vyplnit za pomoci rodičů. Během května jsme od žáčků deníčky vybrali a pečlivě zkontrolovali jejich celoroční snažení. Děti, které poctivě celý rok...Read More »


Sushi v knihovně

Páteční odpoledne (25. dubna) v Městské knihovně Ostrov se neslo ve znamení sushi. S touto japonskou pochoutkou, původem z Asie, se mohly seznámit a poté také ochutnat nejprve děti ze školní družiny ZŠ Masarykova. Zatímco pro některé děti sushi nebylo žádnou novinkou, většina z nich tuto pochoutku ještě nikdy neochutnala. Děti se...Read More »


Noc s Andersenem

...Read More »

SMARTKatalog 2

Městská knihovna Ostrov přináší novější verzi SMARTKatalogu pro Android

SMARTKatalog 2 – knihovna v mobilu – je vylepšená verze jednoduché mobilní aplikace, díky níž se může čtenář prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android přihlásit na své čtenářské konto. Může tak zjistit informace o svých výpůjčkách a rezervacích, může vyhledávat...Read More »


Příjem přihlášek ukončen

pokus_dva_end

Příjem přihlášek do výběrového řízení na nového zaměstnance byl ukončen 15. února 2014.

 

...Read More »

Městská knihovna Ostrov hledá do svých řad nového pracovníka

 

Co nabízíme?

 • práci v nově zrekonstruované veřejné knihovně
 • možnost odborného růstu a osobního rozvoje
 • platové zařazení podle platných platových předpisů
 • 5 týdnů dovolené
 • další zaměstnanecké výhody

Koho hledáme?

Spolehlivého a loajálního pracovníka se zájmem o práci s mládeží, schopného vysokého pracovního nasazení.

Od uchazečů na pozici knihovníka požadujeme:

 • SŠ s maturitou, obor knihovnictví a informatika nebo pedagogika výhodou
 • praxe v oboru výhodou
 • komunikační schopnosti na vysoké úrovni
 • schopnost samostatné i týmové práce
 • výbornou znalost českého jazyka slovem i písmem
 • dobrou znalost...Read More »

Výběrové řízení - Nákup multifunkční tiskárny pro reprografické služby knihovny

Nákup nové laserové tiskárny a příslušenství pro potřeby knihovny. Tiskárna bude sloužit pro tisk interních dokumentů (text i obraz) a pro tisk dokumentů veřejnosti.

Nabídka „Servisní a materiálové smlouvy“ po dobu trvání záruky.Knihovna aktuálně disponuje tiskárnou Canon iR2570, která dosluhuje a její provoz (opravy + spotřební materiál) je velice nákladný.Tiskárna je...Read More »


Výběrové řízení - Nová tiskárna

Nákup multifunkční tiskárny pro reprografické služby knihovny

Zjednodušené podlimitní řízení

Vymezení předmětu zakázky

Nákup nové laserové tiskárny a příslušenství pro potřeby knihovny. Tiskárna bude sloužit pro tisk interních dokumentů (text i obraz) a pro tisk dokumentů veřejnosti.

Stávající stav

Knihovna aktuálně disponuje tiskárnou Canon iR2570, která dosluhuje a její provoz (opravy...Read More »


Knihovna roku 2013

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a společnost Skanska a.s. vyhlásily již počtvrté soutěž o nejlepší městskou knihovnu roku 2013. Letos poprvé nad soutěží převzal záštitu Svaz měst a obcí ČR. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy a motivovat je k rozšíření a...Read More »


Městská knihovna roku 2013

Píší o nás: Karlovarský deník, č. 223 (24. 9. 2013)

...Read More »

Čínská delegace obdivovala ostrovské pamětihodnosti

V pátek 13. září 2013 se v Ostrově krátce zastavila další čínská delegace, tentokrát z provincie Hubei. V poslední době se s návštěvami čínských hostů v Ostrově doslova roztrhl pytel. Průvodcovské role osmičlenné zahraniční skupiny se chopil starosta města
Bc. Pavel Čekan. S pomocí překladatelky se např. hovořilo o současné ekonomické situaci
a dění v Ostrově. Čínští...Read More »


Nejlepší čtenář roku 2012

Městská knihovna Ostrov vybrala nejpilnější čtenáře roku 2012

Každý rok oceňuje Národní knihovna ČR nejpilnější čtenáře své, ale i z jiných knihoven. Letos se poprvé zapojila i Městská knihovna Ostrov.

Výsledky soutěže najdete na webu : http://junior.mkostrov.cz/2013/03/nejlepsi-ctenar-roku-2012/

...Read More »

Soutěž "O nejkrásnější obálku dětské knihy"

Karlovarský deník, č. 33/2013

...Read More »

Naši čtenáři jsou úspěšní

Týdeník 5+2 dny, č. 9/2013

...Read More »

Pohádkové malování a zpívání

V pondělí dne 8. října se v rámci 44. Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana uskutečnilo slavnostní soutěžní finále a vyhodnocení soutěže „ Pohádkové zpívání a malování“ které připravila Městská knihovna Ostrov za podpory sponzorů Ostrovské teplárenské a.s., Nemocnice Ostrov, ČSOB a za podpory Městského úřadu v Ostrově  a Domu kultury Ostrov. Soutěž...Read More »


Oranžerie Václava Havla

Dne 1.10.2012 byla slavnostně pojmenována Oranžerie v Městské knihovně.

Datum:       2. října 2012

 

Oranžerie Václava Havla

V březnu letošního roku město obdrželo od paní Dagmar Havlové souhlas s pojmenováním části Paláce princů „Oranžerií Václava Havla“. Zastupitelé města tento návrh na čestné pojmenování schválili.

V pondělí 1. října 2012, na počátku tzv. „týdne knihoven“,  byla v prostorách Městské...Read More »