Setkání s kouzlem

Výstava, 04. 04. 2019 - 29. 04. 2019

Výstava obrazů z dílny výtvarníka Nikolaje Kozlova.

"Nikolaj Kozlov (*10. března 1970 v Rostově na Donu), loketský výtvarník s ruskými kořeny, pochází z rodiny akademické malířky. Sám říká, že vyrůstal mezi štětcem a barvami, a maloval již od dětství. Nyní žije a tvoří v Lokti nad Ohří, kde ho svým kouzlem inspiruje místní hrad.
Své obrazy vytváří tužkou, dále se jedná o akvarely, akryl a rytiny. Za svůj oblíbený materiál pro obrazy považuje dřevo. Tématy jeho děl jsou krajiny, postavy či rytíři, a jeho obrazy tak mají blízko k žánru fantasy. Je fascinován netopýry a motivem jejich křídel.
Je jedním z představitelů uměleckého směru mortart, tedy mrtvého umění. Základní myšlenka uvedená v manifestu zní, že celý život je pomalé umírání, které si chceme zpestřit hudbou či dalším uměním. Jedná se o směr v hudbě a poezii, jeho zakladatelem je umělec Efthimios Missalidis, který v současnosti žije v Aténách. Mortart se stále formuje a postupně se doplňuje, přibývají další členové.
Ve své výtvarné činnosti nevidí Nikolaj Kozlov žádný jasný cíl. Zdokonalování je pro něj neustálý proces. „Cílem je tvořit a snažit se v tom být co nejlepší,“ říká." (Michal Černý)
Další informace o autorovi najdete na mortart.cz

Těšíme se na vaši návštěvu.

https://mkostrov.cz353 434 300info@mkostrov.cz