Děti a digitální závislost, digitální závislost a my

Přednáška, 23. 01. 2020 17:00 - 19:00

Zveme vás na přednášku Zdeňka Oklešťka.

Proč vidíme kolem sebe tak často děti „přikované“ k televizi, počítači, tabletu nebo chytrému telefonu? Proč jim děti věnují tolik pozornosti a času? Jsme svědky nebývalého rozmachu učení nebo tichého, špatně rozlišitelného nástupu závislosti? Jsou technologie v rukách dětí problémem? Jak k tomuto tématu přistupovat?

Téma digitální závislosti dětí (ale i dospělých) jsem původně jako součást vědomé komunikace s dětmi nezamýšlel. Zrodilo se samovolně z potřeb posluchačů na přednáškách, účastníků v kurzech. Teprve postupně jsem si uvědomil, kolik má toto téma s vědomou komunikací společného.

Je-li vědomá komunikace o tom, že plně vnímáme situaci, ve které se s druhým člověkem (dítětem) právě nacházíme, jsme schopni ji přečíst jako schéma, víme proč se odvíjí právě tak, jak se odvíjí a umíme zvolit odpovídající přístup i reakci, pak je vztah člověka a digitální technologie jen dalším tématem vědomého bytí.

I ve vztahu k digitálním technologiím bychom měli umět vnímat a vidět, co se s námi (dětmi i dospělými) děje a proč. Na základě tohoto poznání pak umět zvolit k technologiím správný přístup, odpovídajícím způsobem na ně reagovat.

Přijďte společně objevit, proč se lidská mysl tak ráda nechá vést, kolébat a vláčet virtuálním světem. Jak na ni technologie působí, co vyvolává. Jak ovlivňuje jednotlivce i celou společnost. A co se s tím vším dá dělat.

Přijďte si poslechnout a společně objevit

  • Proč je tak těžké odvést děti od obrazovky, monitoru nebo displeje?
  • Je to problém nebo je to normální vývojová fáze?
  • Proč kluci víc hrají hry a holky visí na sociálních sítích?
  • Kde začíná hranice závislosti?
  • Kdo jsou "digitální vdovy" a kdo "bíložraví muži"?
  • Jak předcházet a jak se bránit technologické závislosti?

Vstupné na akci: 50 Kč (100 Kč na místě, bez rezervace; senioři 70+ ZDARMA)

Rezervujte si svou vstupenku včas.

https://mkostrov.cz354 224 970info@mkostrov.cz