Fotoinformel a fotografika

Výstava, 05. 05. 2020 - 30. 05. 2020

Srdečně vás zveme na výstavu prací Evy Hubatové. 

Eva Hubatová (*7. 5. 1956) - výtvarnice, ilustrátorka, designérka, fotografka, fotoreportérka a publicistka 

Vystudovala Střední ekonomickou školu a Západočeskou univerzitu v Plzni. Je členkou Syndikátu novinářů ČR, Evropské unie umění, Unie výtvarných umělců ČR a Sdružení výtvarníků ČR. Od r. 1996 se zabývá publikační a fotoreportérskou činností. Přispívá na stránky tištěných periodik i na internetové portály. Za 25 let se stala respektovanou fotoreportérkou a vyhledávanou publicistkou. Umělecké tvorbě se věnuje od r. 2008. Jedná se o volnou tvorbu, ilustrace a realizace řady výtvarných projektů pro Národní muzeum v Praze, Společnost Zdeňka Fibicha, Katedru společenských věd na ČVUT atd. Významná je trvalá spolupráce s německým vydavatelstvím Edition Brendel, Vydavatelstvím ArtKrist, Západočeským hudebním centrem a Střediskem západočeských spisovatelů. Uspořádala přes 100 výstav doma i v zahraničí - ČR, Slovensko, Německo, Belgie, AFRIKA a KANADA.

Vydala 4 knihy: Fotografický informel (2008), Fotoinformel (2009), Touha duše (2011), Fotoinformel 5 (2013).

Ilustrovala celkem 20 knih - povídek a zejména básnických sbírek. Na autorčiny ilustrace básnických sbírek vychází příznivé odborné posudky z pera renomovaných recenzentů. Básnická sbírka Plamenům a řekám, kterou Eva Hubatová ilustrovala, byla Vydavatelstvím Host nominována na Nejlepší básnickou sbírku roku 2016.

Na adresu své unikátní umělecké techniky „Fotoinformel“ poskytla i řadu rozhlasových a televizních interview.

Od r. 2014 je držitelkou ochranné známky pro autorskou výtvarnou techniku Fotoinformel. Od r. 2016 je uvedena v mezinárodní encyklopedii významných osobností Oxford Encyclopedia. Od r. 2018 je laureátkou „Ceny Evropské unie umění za uměleckou a kulturní činnost“ Zlaté Europey. Za významný přínos soudobému fotografickému umění se stala jedinou ženou ze všech kontinentů, kterou Evropská unie umění za dvacet let svého trvání ocenila.

https://mkostrov.cz353 434 300info@mkostrov.cz