CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Řeč andělů

Obrázek k akci

Srdečně vás zveme na valentýnský koncert Řeč Andělů, tónu královského nástroje, v podání harfistky Kataríny Ševčíkové.

Připravte se na nezapomenutelný hudební zážitek.

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen u nás, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře, relaxačním koncertům v lázeňských městech a hotelech. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz). Šarmantní a talentovaná, s úsměvem na tváři, královský nástroj a 47 andělsky rozeznělých strun... to je ovšem pouze jedna stránka téhle dámy. Za něžnou skořápkou se ukrývá velká vnitřní síla, pilnost, pracovitost a také odhodlání. Královský nástroj se jí stal již před lety osudovým.

Narodila se na Slovensku v rodině, kde hudba měla hlubokou tradici. Vztah a lásku k hudbě získala od svého otce, stejně jako její bratr Marián Ševčík, který patří mezi výborné a talentované jazzové hudebníky nejen u nás, ale i ve světě. Jako pětiletá začala hrát na klavír a o několik let později navštěvovat hodiny hry na harfu. Po ukončení základní školy byla přijata na Konzervatoř v Žilině (SK), kde studovala ve třídě prof. T. Kováča hru na harfu. Studium úspěšně ukončila v roce 1998 absolventským koncertem od G. F. Händla "Koncert pro harfu a orchestr B-dur" za doprovodu Státního komorního orchestru v Žilině (SK). Od roku 1999 žije v Mariánských Lázních (ČR). Hraje na nástroj renomované italské značky Salvi harp. 

"Kto chce pochopiť hudbu, nepotrebuje ani tak sluch, ako srdce. Tá skutočná a silná láska k hudbe je niečo, čo sa nedá naučit, ani si to kúpit. Je to dar, avšak napriek tomu, kto ho dostal do vienku, musí s ním ďalej pracovať, aby sa dostal k cieľu. Prekonať roky pilnej práce, za ktorou sa skývajú stovky odcvičených hodín a vytrvalosti. Bez toho to bohužial nie je možné. Ako sa hovorí, zrkadlo slúži na videnie našej tváre, ale umenie na pohľad do našej duše. Je mi veľkým potěšením, že som mala to šťastie a veľmi skoro som sa našla vo svojom remesle, bez ktorého by som si ťažko už vedela život predstavit. Nie vždy sú veci jednoduché v živote, no mojím hlavným cieľom je rozdávat potešenie, radosť a pohladenie luďom, pretože smútku je na svete veľa." S láskou Katarína.

Na koncertu zazní klasická hudba, také filmové a populární balady, irské, skotské a také orientální melodie pro sólovou harfu - např. Leonard Cohen - Hallelujah, Yann Tierse - Comptine d'un autre été, Yiruma - River flows in you, Sting - Fields Of Gold, Christina Perri - A Thousand Years, E. Morricone, filmová hudba - Bilitis, Memory, Greensleeves, Godfather, Romeo and Julia, Tři oříšky pro Popelku, Metallica - Nothing Else Matters a další.

 Informace

Začátek:
13. 02. 2019 18:00

Konec:
13. 02. 2019 19:30

Rezervace vstupenek do:
13. 02. 2019

Doporučeno pro:
Všichni

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Koncert

Typ akce:
Veřejná

Akce do kalendáře:
iCal

Důležité informace

Vstupné na akci je 100 Kč.
150 Kč bez rezervace, senioři 70+ zdarma
Rezervované vstupenky je třeba vyzvednout do 7 dnů od rezervace, jinak dojde k propadnutí rezervace. Vstupenky je možné zaplatit hotově nebo kartou na recepci knihovny.

REZERVOVAT VSTUPENKU

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.