CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Koloběžkou po Asii

Obrázek k akci

OMLOUVÁME SE, AKCE JE Z DŮVODU MALÉHO POČTU REZERVACÍ ZRUŠENA.

Zveme vás na cestovatelskou přednášku Marka Jelínka o tom, co všechno se dá zažít na koloběžce během 7 měsíců napříč Asií.

Co se dá zažít během sedmi měsíců na koloběžce Asií?
Dojet si k posvátné řece Ganze k magickému městu Varanasí, vykonat tam rituál v podobě zapalení svých bot a poslání po řece. Z hinduistických chrámů nechat promlouvat do své duše hlas boha Shivy, který mi poradil zkratku do Singapuru přes Annapurny a jejich následné zdolání (3590m). Projet veselým Západním Bengálskem, abych se mohl dostat do muslimské Bangladéše a navštívit tak slumy v hlavním městě Dháce. Jezdit v třítýdenním monzunovém dešti v růžové pláštěnce po Laosu a učit místní buddhistické mnichy jezdit na své koloběžce. Nechat promlouvat hlas buddhy z všudypřítomných templů a poradit si, ať to vemu přes demilitarizovanou zónu a východní pobřeží komunistického Vietnamu. Naučit se říkat děkuji v osmi jazycích. Vypít hektolitry mangového džusu.
Nechat se eskortovat bangladéšskou policií. Jezdit ve čtyřiceti stupních celsia a u toho se opálit, i když jsem si myslel, že u mne to je už nemožné. 5000 x odpovídat na otázku, proč nemám pedály. 3000 x odpovědět ..ne opravdu nejsem z Indie ani Bangladéše. Lítat s dronem přímo nad Angkor Watem v Kambodže. Projet nádherným Thajskem, přespávat ve stanu na plážích, přejet živého hada, přejet mrtvého hada. Projet muslimskou Malajsií a nechat promlouvat hlas Aláha linoucího se z mešit, že Singapur je fakt už blízko. A po bezmála sedmi měsících cesty a 8000 kilometrech konečně dorazit do svého cíle - Singapuru, abych si mohl říct, Marku dobrý, po Jižní Americe jsi projel i Asii, tak teď ta AFRIKA.Informace

Začátek:
18. 04. 2019 17:00

Konec:
18. 04. 2019 18:30

Rezervace vstupenek do:
18. 04. 2019

Doporučeno pro:
Mládež, dospělí a senioři

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Přednáška

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.