CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Stopy velké války

Obrázek k akci

Uplynulý rok se nesl ve znamení mnoha výročí, jedním z těch zásadních bylo i 100. výročí vzniku našeho samostatného státu. Získání samostatnosti předcházel do té doby nejkrvavější válečný konflikt. Během válečných let 1914–1918 se do války více nebo méně zapletlo na 35 států a jejich kolonií. Mobilizováno bylo na 60 miliónů vojáků. Ztráty byly do té doby neslýchané, odhadují se na zhruba 10 miliónů mrtvých vojáků a další milióny mrtvých civilistů. Válka zcela změnila mapu Evropy. Všechny bojující strany, ať vítězné či poražené, začaly krátce po skončení válečného šílenství se stavbou stovek a tisíců menších či větších památníků a pomníků, které měly upomínat na ty, kteří se z války nevrátili. Pietně byly upravovány hřbitovy s válečnými hroby.

Kolektiv autorů Romana Beranová, Vladimír Bružeňák, Tomáš Kárník, Josef Macke a Jaroslav Vyčichlo v průběhu uplynulého roku zmapovali válečné pomníky a památníky na území Karlovarského kraje. Výsledky svého bádání Vám předkládají v podobě publikace STOPY VELKÉ VÁLKY, která mapuje nejen pomníky, ale připomíná i válečné hroby a zajatecké tábory na území našeho kraje.

Máte-li chuť dozvědět se něco více o tom, jak vznikala unikátní publikace mapující více jak 300 pomníků srdečně Vás zveme na setkání s autory.Informace

Začátek:
25. 03. 2019 17:00

Konec:
25. 03. 2019 18:30

Rezervace vstupenek do:
25. 03. 2019

Doporučeno pro:
Mládež, dospělí a senioři

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Vše

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.