CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Setkání s kouzlem

Obrázek k akci

Výstava obrazů z dílny výtvarníka Nikolaje Kozlova.

"Nikolaj Kozlov (*10. března 1970 v Rostově na Donu), loketský výtvarník s ruskými kořeny, pochází z rodiny akademické malířky. Sám říká, že vyrůstal mezi štětcem a barvami, a maloval již od dětství. Nyní žije a tvoří v Lokti nad Ohří, kde ho svým kouzlem inspiruje místní hrad.
Své obrazy vytváří tužkou, dále se jedná o akvarely, akryl a rytiny. Za svůj oblíbený materiál pro obrazy považuje dřevo. Tématy jeho děl jsou krajiny, postavy či rytíři, a jeho obrazy tak mají blízko k žánru fantasy. Je fascinován netopýry a motivem jejich křídel.
Je jedním z představitelů uměleckého směru mortart, tedy mrtvého umění. Základní myšlenka uvedená v manifestu zní, že celý život je pomalé umírání, které si chceme zpestřit hudbou či dalším uměním. Jedná se o směr v hudbě a poezii, jeho zakladatelem je umělec Efthimios Missalidis, který v současnosti žije v Aténách. Mortart se stále formuje a postupně se doplňuje, přibývají další členové.
Ve své výtvarné činnosti nevidí Nikolaj Kozlov žádný jasný cíl. Zdokonalování je pro něj neustálý proces. „Cílem je tvořit a snažit se v tom být co nejlepší,“ říká." (Michal Černý)
Další informace o autorovi najdete na mortart.czInformace

Začátek:
04. 04. 2019 09:00

Konec:
29. 04. 2019 18:00

Doporučeno pro:
Všichni

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Výstava

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.