CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Světelný kořen - rostlina budoucnosti

Obrázek k akci

"Světelný kořen” je rostlina s botanickým názvem jam čínský (Dioscorea batatas). V antroposofickém hnutí je už delší dobu důležitým tématem diskuzí, a to zejména v oboru biologicko-dynamického zemědělství. Zakladatel antroposofie Rudolf Steiner přisoudil této rostlině významnou roli v oblasti výživy; roli potraviny, která by mohla rozhodující měrou ovlivnit vývoj lidstva a Země.

Od roku 1996 se světelný kořen pěstuje ve velkém rozsahu pod vedením Ralfa Rössnera . Aby se zachovala jedinečná schopnost světelného kořene – schopnost ukládat světelný éter – je nutné dodržovat při jeho pěstování a zpracování jistá pravidla, zejména principy biologicko-dynamického zemědělství, stejně jako prevenci křížení s ostatními druhy jamů. Z důvodu ochrany spotřebitele získal světelný kořen ochrannou známku Lichtwurzel®.

Více se můžete dozvíte na přednášce Jarmily Habrové.

Rezervujte si vstupenku. Rezervací vstupenky nám dáte najevo, že máte o akci zájem a navíc budete mít výhodnější vstupné.

Minimální počet rezervací pro uskutečnění akce je 10. V případě menšího počtu bude akce zrušena.Informace

Začátek:
21. 11. 2019 17:00

Konec:
21. 11. 2019 18:30

Rezervace vstupenek do:
21. 11. 2019

Doporučeno pro:
Mládež, dospělí a senioři

Umístění:
Školící středisko

Kategorie:
Přednáška

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.