CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Ozvěny ze/mě

Obrázek k akci

Přijměte srdečné pozvání na výstavu obrazů s názvem Ozvěny ze/mě.

Autorka Jana Veselá se nechala volně inspirovat hudbou ticha, která přichází jako vzduch ,který vdechujeme, jako tlukot srdce, který si uvědomujeme. Všechno je život, všechno přijde a projde, i ozvěna pravdy, která zahrnuje lež, jako zdraví zahrnuje bolest a ticho svoji neviditelnou odpověď- ozvěnu.

V záplavě událostí hlučných a nepokojných, žijeme někdy bezstarostně, aniž bychom o těchto skutečnostech příliš přemýšleli, poněvadž se aktuálně těšíme pohodlnému klidu nebo svým vlastním, osobním, každodenním zápasům. Uvědomujeme si však krásu a hodnotu země, naší přírody i života v dnešním uspěchaném, průmyslovém světě? 

Přijďte se podívat do městské knihovny v Ostrově a pokuste se v tichu před obrazy vdechnout i vydechnout to nevysvětlitelné jako je láska. Připomenout si vztah k přírodě, k životu, k tomu co je nám od podstaty vlastní.

Možná ve vás zazní zneklidňující otázky… Možná uslyšíte vlastní, tiché odpovědi... Ozvěnu země...Hudbu ticha.. Tichý hlas ze/mě..

Jana JANE Veselá - ostrovská malířka

Narodila se v roce 1986. Vystudovala Střední průmyslovou školu keramickou v Karlových Varech, obor design keramiky a porcelánu. Škola byla základem a dobrou motivací k následné samostatné tvorbě. A to především díky profesorům Hánovi a Bártovi. Po střední škole začala studovat VŠ, ale z osobních důvodů studium nemohla dokončit. Podobně jako k výtvarnému umění, má vřelý vztah k literatuře. Píše niternou poezii, pohádky a povídky. V roce 2004 a 2005 se zúčastnila soutěží v Plzni a Příbrami, kde v kategorii poezie zvítězila. Za své básně získala čestné uznání města Trutnova, kde publikovala v časopisech. Naposledy (2018) přispěla do sborníku „Literáti na trati“ vydanou Literární skupinou ČZS FISAIC pohádkou s ilustracemi.Informace

Začátek:
04. 12. 2019 09:00

Konec:
31. 12. 2019 11:30

Doporučeno pro:
Všichni

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Výstava

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.