CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Setkání s Richardem Pachmanem

Obrázek k akci

Srdečně vás zveme na povídání Richarda Pachmana, čtení z jeho knih a ukázky z oratoria Mistr Jan Hus.

 

Richard Pachman

Narodil se v Olomouci, po ukončení VŠE studoval kompozici a zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Od roku 1990 vydal 33 alb, napsal 6 knih (poslední „Tylda“ napsal se svým otcem Františkem) a své olejomalby vystavoval na 92 výstavách v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku. Autor hudby relaxační, duchovní, muzikálové, soudobé vážné. Dlouhodobá spolupráce s těmito umělci: Dita Hořínková (soprán), Martina Kociánová (mezzosoprán), Kamila Moučková (recitace), Jaroslav Svěcený (houslový virtuos), Francois Glorieux (belgický skladatel, dirigent a klavírista). V letech 2005 až 2015 prezentoval scénické oratorium Mistr Jan Hus, u kterého je autorem hudby, textů a scénáře, na 100 představeních, z nichž byla v roce 2015 dvě velká scénická nastudování pro Olomouc – Moravské divadlo a Prahu – Staroměstské náměstí. V roce 2016 byly nastudovány a premérově prezentovány Pachmanovy „Pašije” v olomoucké Redutě (účinkovali: Moravská filharmonie Olomouc pod vedením Petra Šumníka, Akademický sbor Žerotín, Libuše Švormová, Dita Hořínková, Richard Pachman, Andrej Beneš).  Laureát Ceny Olomouckého kraje  za výjimečný počin roku v oblasti profesionálního umění – oblasti soudobé vážné hudby – za rok 2009 a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu za rok 2014.Informace

Začátek:
31. 10. 2019 17:00

Konec:
31. 10. 2019 18:30

Rezervace vstupenek do:
31. 10. 2019

Doporučeno pro:
Všichni

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Beseda

Typ akce:
Veřejná

Akce do kalendáře:
iCal

Tisk:
A4 k tisku

Důležité informace

Vstupné na akci je 50 Kč.
100 Kč bez rezervace, senioři 70+ zdarma
Rezervované vstupenky je třeba vyzvednout do 7 dnů od rezervace, jinak dojde k propadnutí rezervace. Vstupenky je možné zaplatit hotově nebo kartou na recepci knihovny.

REZERVOVAT VSTUPENKU

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.