CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Infekční a parazitární onemocnění u dětí předškolního věku

Obrázek k akci

MAS Krušné hory, o. p. s. vás zve na seminář určený pedagogům MŠ, ale také rodičům dětí, které MŠ navštěvují.

Témata:

1) Vývoj imunity dítěte předškolního věku. Proč jsou děti v mateřské škole častěji nemocné, zvláště v prvním roce docházky do mateřské školy?

2) Základní obecné hygienické postupy, které musí mateřská škola provést v případě výskytu infekčního nebo parazitárního onemocnění.

3) Konkrétní onemocnění:

- Onemocnění horních cest dýchacích – bílá versus zelená versus alergická rýma. Jak je rozpoznat a která je tedy infekční? Co dělat, když rodič neustále tvrdí, že má dítě alergickou rýmu a přitom je evidentně nemocné?

- Onemocnění horních cest dýchacích – kašel – suchý, vlhký. Za jakých podmínek je možné, aby dítě s kašlem bylo v mateřské škole a kdy je to již nepřípustné?

- Vysoce infekční exantémová onemocnění u dětí – neštovice, spála, 5. nemoc, 6. nemoc, syndrom ruka-noha-ústa, impetigo. Jak je rozpoznat? Jaká je inkubační doba a míra nakažlivosti!?

- Infekční onemocnění trávícího traktu – průjem a zvracení. Za jak dlouho po prodělaném průjmu a zvracení může dítě zpět do mateřské školy?

- Parazitární onemocnění – veš dětská, roup dětský, svrab. Jak je poznat? Jaká opatření jsou nutná provést v mateřské školce?

- Zákonné možnosti odmítnutí převzetí evidentně akutně nemocného dítěte do mateřské školy a vhodné způsoby oznamování výskytu infekčních a parazitárních onemocnění v mateřské škole.

Rezervujte si místa na e-mailu: aiznerova@mas-krusnehory.cz, nebo telefonicky na tel. č.: 730 145 684

Seminář je zdarma, kapacita je omezena.Informace

Začátek:
21. 11. 2019 13:00

Konec:
21. 11. 2019 16:00

Rezervace vstupenek do:
21. 11. 2019

Doporučeno pro:
Všichni

Umístění:
Školící středisko

Kategorie:
Přednáška

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.