CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Bájná Atlantida

Obrázek k akci

Atlantida je bájné město, které popsal řecký filosof Platón ve svých dialozích Timaios a Krítiás. Pokusíme se z dostupných důkazů zjistit, zda mohlo jít o skutečné město, nebo jen o fantazii starověkého autora.

Patrik Kořenář, Jak je to s Bermudským trojúhelníkem, Youtube.

Přijďte si poslechnout ŽIVĚ díl populárního pořadu Fakta vítězí, který normálně vychází pouze na YouTube. Tentokrát se Patrik Kořenář zaměří na fakta a důkazy o bájné Atlantidě. Celý pořad se navíc bude živě vysílat na YouTube.

 

Autor:

Čaute lidi, jmenuji se Patrik Kořenář a na YouTube vytvářím pořad Fakta Vítězí. V něm rozebírám z pohledu fakt a zdrojů nejen populární konspirační teorie, ale také mediální kauzy, události a citlivější témata, u kterých je obtížné dopátrat se jejich původu a najít o nich relevantní informace.

Mým cílem je poukázat na rozmanitost a složitost dnešního mediálního světa a nabídnout divákům způsob, jak se v nepřeberném množství informací alespoň částečně orientovat, naučit se ověřovat si a porovnávat zdroje, nepodléhat hoaxům a celkově zlepšit svou mediální gramotnost.

Nemám patent na pravdu. Pořad Fakta Vítězí stavím na vlastních zjištěních a žurnalistické praxi, kterou jsem získal na redaktorských a šéfredaktorských pozicích v posledních šesti letech. Do videí promítám svůj pohled na to, jak nejlépe s informacemi zacházet a vyvozovat z nich závěry.

Odkazy:

Záznam z přednášky:

JAK TO BYLO S ATLANTIDOU? - Fakta vítězí #9 [PŘEDNÁŠKA]

V popisku videa jsou k dispozici i zdroje.Informace

Začátek:
29. 03. 2018 17:00

Konec:
29. 03. 2018 19:00

Rezervace vstupenek do:
29. 03. 2018

Doporučeno pro:
Všichni

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Přednáška

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

Fotogalerie - Bájná Atlantida

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.