CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Island

REZERVOVAT VSTUPENKUObrázek k akci

Jak už sám název přednášky napovídá, bude se autor věnovat především  přírodním krásám tohoto pozoruhodného ostrova, zvláštnostem islandské přírody. Diváci uvidí vulkány, vodopády, geotermální pole, majáky, ale i tamější faunu, polární záři, troly... Vše na tomto ostrově se vyvíjelo díky odloučenosti od Evropy, ale také díky např. tektonickým zlomům zcela odlišně, než jsme u nás zvyklí. Tato odlišnost se dotýká opravdu všech oblastí. Zlehka se dotkneme historie, současnosti a lidských činností.

Přednášející: Miljo Milev

Miljo Milev vystudoval hru na violu na plzeňské konzervatoři, hraje jako vedoucí skupiny v Karlovarském symfonickém orchestru a vyučuje na základní umělecké škole hru na housle, violu, zobcovou flétnu a dudy. Kromě toho hraje i v dalších hudebních tělesech, ve smyčcových kvartetech, se souborem Musica Bohemica a dalšími. Velkou hudební láskou M. Mileva je folklór, a to nejen český. A tak se při svých putováních po světě zaměřuje i na lidovou hudbu jiných národů a také na lidi, kteří ji tvoří. Z celé řady zemí, které během svého života procestoval, ho nejvíce zaujala kultura Islandu, kde byl prozatím 11x.  A tak díky tomu tuto zemi poznal dokonale ze všech úhlů, a to nejen jako turista, ale i jako hudebník. Informace

Začátek:
29. 01. 2020 17:00

Konec:
29. 01. 2020 18:30

Rezervace vstupenek do:
29. 01. 2020

Doporučeno pro:
Všichni

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Přednáška

Akce do kalendáře:
iCal

Tisk:
A4 k tisku

Důležité informace

Vstupné na akci je 50 Kč.
80 Kč na místě, bez rezervace; senioři 70+ ZDARMA
Rezervované vstupenky je třeba vyzvednout do 7 dnů od rezervace, jinak dojde k propadnutí rezervace. Vstupenky je možné zaplatit hotově nebo kartou na recepci knihovny.

REZERVOVAT VSTUPENKU

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.