CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Meditace s Ganou

Obrázek k akci

Duchovní učitelka Gantulga Ganjuur povede meditační setkání. Cílem setkání je prohloubit znalost a umění meditace u široké veřejnosti. Akce je určena úplným začátečníkům i pokročilým. Součástí programu budou dvě hodinové meditace pod vedením a ve zbylém čase interaktivní povídání.

 „Meditace probouzí mozek, slouží celému našemu tělu a duši. Meditace je mysl, která setrvává v přítomnosti. Je to myl bez vzteku, bez pochybností a bez jakýchkoliv nadějí. Je to mysl oproštěná od myšlenek. Pouze během meditace se mysl dostává do stavu své přirozenosti. V meditaci je důležité se soustředit. Soustředění představuje zklidnění se, vnímání všeho vyššího a zažívání štěstí v přítomnosti.“ Gantulga Ganjuur

Meditace bude probíhat v sedu na zemi, vezměte si proto pohodlné a teplé oblečení, podložku (karimatku), deku a (meditační) polštář pro vaše pohodlí. Doporučujeme vzít láhev neperlivé nechlazené vody, papírové kapesníky. Před meditací se rovněž obecně doporučuje jíst lehké jídlo do „polosyta“.

Gantulga Ganjuur (Gana) se narodila v Mongolskou. Pochází z rodiny, mezi jejíž předky patří významní Lámové. I u ní samotně se v dětství začali objevovat dispozice pro duchovní činnost a léčitelství. Od roku 1997 žije téměř nepřetržitě v Čechách. Věnuje se pomoci lidem a popularizaci učení „Vítězný dech“. Jedná se o dechová cvičení, která výrazně pomáhají pročistit tělo na fyzické i mentální úrovni.Informace

Začátek:
20. 01. 2018 09:00

Konec:
20. 01. 2018 12:00

Rezervace vstupenek do:
20. 01. 2018

Doporučeno pro:
Všichni

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Ostatní

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.