CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Článek

Noc s Andersenem 2018

A máme za sebou již 18. ročník oblíbeného nocování malých čtenářů v knihovnách, které pořádá Klub dětských knihoven SKIP ČR. Do projektu se každým rokem zapojuje stále větší množství veřejných i školních knihoven, základních i středních škol, družin, dětských domovů, domů dětí, nemocnic, zoo, junáků i pionýrů, ale čtecí místa najdete i v zahraničí.

V naší knihovně děti nocovaly letos již po šestnácté, a to z pátku 23. na sobotu 24. března. Nocovat zde mohli ti nejpilnější čtenáři, kteří si za své výpůjčky v Oddělení pro mládež nasbírali dostatek knihomolů, za které si mohli koupit přihlášku. Letos jsme přivítali 28 nocležníků.
Noc s Andersenem tradičně zahájila paní ředitelka Městské knihovny Ostrov Mgr. Irena Leitnerová. Vedoucí Oddělení pro mládež Lenka Kolářová dětem nastínila, na co se mohou těšit a zahájila rej masek. Zatímco děti tančily, vybírala porota nejkrásnější masky, které byly oceněny. Noc s Andersenem se letos nesla ve stylu Divokého západu, takže byla knihovna plná indiánek, indiánů, kovbojek a kovbojů.
Děti čekalo tvoření totemů, učily se hymnu Noci s Andersenem a probíhala řada soutěží, které předcházely výtečné večeři. O večeři se tradičně postarala místní pizzerie Mamma Mia Ostrov. Stejně jako každý rok se i letos děti těšily na přípravu pelíšků. Netrpělivě čekaly, kdy si budou moci vybrat ta nejlepší místa a zákoutí Oddělení pro mládež.
    Velkým lákadlem byla stezka odvahy po knihovně. Děti prošly místa, kam se při běžném provozu dostat nemohou. Ve dvojicích, někteří bázliví ve trojicích, musely navštívit strašidelnou upírku, ošklivou čarodějnici, smrťáka, obřího pavouka. Musely projít kolem děsivého vlka, náměsíčného a přes mnicha zpět k upírce, kde odevzdaly klíč složený z indicií nasbíraných u jednotlivých strašidel.
    Po stezce odvahy byly děti plné zážitků, o které se s nadšením dělily s ostatními. Jejich štěbetání zklidnila tradiční četba na dobrou noc.
    Sobotní ráno patřilo zejména úklidu, balení spacáků, hledání ponožek, kartáčků a dalších drobností. Po snídani následovalo rozloučení a předávání drobností na památku na Noc s Andersenem. Podle ohlasů dětí jsme přesvědčeni, že se dětem nocování líbilo, což nás velice těší.
    Na závěr patří poděkování všem strašidlům, že si i letos našla čas a do knihovny dorazila. Nesmíme zapomenout poděkovat také všem rodičům, že si vyhradí čas a chodí s dětmi do knihovny a že v nás mají důvěru a dovolí dětem v knihovně nocovat. Největší díky patří především dětem, že si nacházejí cestu nejen k nám, ale především ke knihám a že se k nám rády vrací.
Dětem, které neměly šanci letos získat přihlášku, posíláme vzkaz: „Choďte do knihovny, čtěte knihy, sbírejte knihomoly a příští rok to určitě vyjde.“ Již se těšíme na další ročník.
Na webových stránkách naší knihovny (mkostrov.cz) si můžete prohlédnout fotogalerii, která je plná zajímavých záběrů.

Fotogalerie ZDE

Vydáno: 26. 03. 2018

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
9.00 - 18.00
Pro mládež a hudební
9.00-12.0013.00-18.00
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.