CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Článek

Pasování na čtenáře a Řád zlaté knihy

Městská knihovna Ostrov se účastní mnoha akcí na podporu čtenářství. Jednou z nich je projekt Knížka pro prvňáčka. V rámci tohoto projektu získají žáčci 1. tříd základních škol na začátku školního roku čtenářské deníčky. Do čtenářských deníčků zapisují všechny knihy, které s rodiči četli v průběhu celého školního roku. Před letními prázdninami děti čtenářské deníčky odevzdají v knihovně a poté mohou být slavnostně pasováni na čtenáře. Následující školní rok pokračují ve vyplňování deníku a jako druháčci pak získávají Řád zlaté knihy.

V letošním roce jsme začali nejprve předáváním Řádů zlaté knihy žákům 2. tříd ZŠ za pokračování ve čtenářských dovednostech, jejich zdokonalování a za poctivé vyplňování čtenářského deníku. Předávání řádů se konalo v pondělí 18. 6. Letos získalo řád celkem 195 malých čtenářů.
Slavnostní pasování na čtenáře se konalo hned následující den, v úterý 19. 6. Na čtenáře byli pasováni prvňáčci ze všech ostrovských škol – ze Základní školy Masarykova, Základní školy J. V. Myslbeka a ze Základní školy Májová. Pasováno bylo celkem 140 dětí.
Letos se nám v knihovně sešlo celkem 335 čtenářských deníčků.
    Po slavnostním přivítání králem a jeho chotí, následovalo předávání ocenění všem učitelkám za jejich trpělivost, vytrvalost a ochotu vést děti k četbě. Poté se dostal ke slovu chrabrý rytíř Ondřej, kterému musely děti slíbit, že se budou o všechny knihy pěkně starat, vypůjčené knihy budou včas vracet a že se budou v knihovně chovat slušně. Poté již následovalo samotné pasování jednotlivých čtenářů králem, předávání pamětních listů a každý čtenář slib ještě potvrdil svým podpisem na pamětní listinu.
    Chtěli bychom moc poděkovat všem učitelkám za jejich účast na této akci a za snahu vést děti k četbě. Děkujeme také všem rodičům, že s dětmi celý rok poctivě vyplňovali čtenářské deníčky a především dětem, že své první „krůčky“ ke čtení nevzdávají.
    Prázdniny se kvapem blíží, proto přejeme všem krásné léto a spoustu pěkných chvil a zážitků, nejen se svými blízkými a kamarády, ale také s oblíbenou knihou.

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 19. 06. 2018

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
 9:00-12:00 13:00-18:00
Pro mládež, Hudební
 9:00-12:00 13:00-18:00
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.