CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Článek

Knihovnický kvíz

„Dobrý den, paní Vomáčková, Vám to dnes sluší. Kam to jdete?“ „To víte, paní Nováková, mám nové šaty a jdu ušetřit do knihovny“ „Do knihovny? V sobotu? A tam se přece platí, jak můžete ušetřit?“ „To je jednoduché, otevřeno mají každou sobotu a já hrozně ráda čtu. Představte si, že dnes jedna knížka stojí průměrně 300,- Kč a já si půjčím hned 4, k tomu tři oblíbené časopisy, jeden dnes vyjde tak na 50 korun. Minule jsem objevila, že mají také filmy. Jeden také s manželem zkoukneme a máme v kapse vstupné za kino. Jo a málem bych zapomněla. Mají přijet vnoučata, tak jim dnes výjimečně, ale opravdu výjimečně, půjčím ještě nějakou společenskou hru, to ušetřím minimálně čtyři stovky a doma bude klid“. „No teda! Jdu s Vámi. Každá kačka dobrá, ty dvě stovky zápisného za rok, za to stojí!“ „a koupím si také nové šaty!“
Kolik ušetří paní Vomáčková za rok, když navštěvuje knihovnu 1x měsíčně a 1x ročně si půjčí deskovou hru? Své odpovědi zasílejte na info@mkostrov. Správné odpovědi budou slosovány v pondělí 1. 4. 2019, výherce obdrží  500,- Kč.
Malá nápověda: vstupné do kina cca 100,- Kč za osobu

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 01. 03. 2019

Klíčová slova: Ostrov, Městská knihovna Ostrov

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
9.00 - 18.00
Pro mládež a hudební
9.00-12.0013.00-18.00
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.