CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Článek

Závěrečný seminář Virtuální Univerzity třetího věku

Ve středu 29. května Městská knihovna Ostrov doslova praskala ve švech. Důvodem byla milá návštěva studentů Virtuální Univerzity třetího věku (VU3V). Jedná se o celoživotní vzdělávání organizované Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. Cílem VU3V je umožnit všem posluchačům, v rámci České republiky, zájmové vysokoškolské studium U3V bez ohledu na vzdálenost od sídel vysokých škol a univerzit, ve kterých probíhá prezenční seniorské vzdělávání, jehož se z různých důvodů (vzdálenost, zdravotní a časové důvody, finanční náročnost na dopravu apod.) nemohou zúčastňovat. V souladu se vzděláváním je cílem vytvořit také prostředí pro sociální kontakt posluchačů v daných lokalitách.
 

Naše knihovna se stala konzultačním střediskem v roce 2014 a od té doby prošlo výukou přibližně 40 studentů seniorů. Tutorkou VU3V ostrovského konzultačního střediska je vedoucí Oddělení pro dospělé slečna Veronika Volfová, která se o studenty stará s nejvyšším možným nasazením a nadšením.
    Středeční seminář navštívilo téměř 140 studentů z konzultačních středisek ze všech koutů naší země. Cestu k nám si nenechali ujít studenti z Kladna, Slavičína, Votic, Nevřeně, Benešova, Litvínova, Jílového, Horažďovic, Staňkovic, Toužimi, Nové Role, Jáchymova a samozřejmě nechyběli pilní studenti z Ostrova.
    Slavnostního zahájení se ujala ředitelka knihovny Mgr. Irena Leitnerová, která představila zástupkyně pořádající fakulty Ing. Kláru Nehodovou a Ing. Hanu Balzerovou, Ph.D. Paní ředitelka také přivítala kronikářku města paní Walburgu Mikešovou a starostu města Ostrov pana Ing. Jana Bureše, který si nenechal ujít příležitost setkat se s tolika studenty - seniory. Po zahájení následovalo vtipné vystoupení žáků třídy 4. B ze ZŠ Masarykova Ostrov, pod vedením paní učitelky Mgr. Dominiky Suché.
    Pak již došlo na předávání Pamětních listů jednotlivým konzultačním střediskům, vyhlášení nejstarší studentky a přečtení nejúspěšnější ročníkové práce. Pro všechny účastníky bylo připraveno malé občerstvení, na kterém se podíleli studenti ostrovského konzultačního střediska. Odpoledne si mohli zájemci prohlédnout celou knihovnu a místní klášterní areál. Ohlasy návštěvníků semináře byly naprosto úžasné. Jsme velice rádi, že se jim u nás líbilo. Chválili nejen knihovnu, organizaci semináře, ale také samotné město Ostrov. Odjížděli nadšení a plni krásných zážitků a věříme, že na nás budou vzpomínat s radostí.
     Chtěli bychom poděkovat městu Ostrov a panu starostovi za podporu, dále také Domu kultury Ostrov, za umožnění prohlídky klášterního areálu, paní Jaroslavě Velemanové a Jaroslavě Uremović Jůnkové za krásné komentované prohlídky areálem a všem, kteří se na přípravě a organizaci celé akce podíleli, a že to byla práce náročná.

Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout ZDE.

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 30. 05. 2019

Klíčová slova: VU3V, 2019, Městská knihovna Ostrov, závěrečný seminář

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
9.00 - 18.00
Pro mládež a hudební
9.00-12.0013.00-18.00
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.