CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Článek

Pohádkové malování 2019

V rámci Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana se v říjnu konal již 10. ročník soutěže Pohádkové malování, kterou pořádá Městská knihovna Ostrov. Soutěž je určena dětem z předškolních tříd ostrovských mateřských školek.

Každá přihlášená třída měla za úkol namalovat obrázek na téma festivalu – Žijeme sportem. Sešlo se nám celkem 8 obrázků, které byly vystaveny nejdříve v knihovně, poté v DK Ostrov. Návštěvníci mohli dát svůj hlas vybranému obrázku, a to nejen vhozením lístku s číslem zvoleného obrázku do hlasovací krabičky, ale také on-line, na webových stránkách knihovny. Z hlasování veřejnosti se sešlo celkem 1429 hlasů. Nejvíce hlasů získal obrázek dětí ze ZŠ a MŠ J. V. Myslbeka.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo v pátek 11. 10. v DK Ostrov. V rámci tohoto vyhlášení byl porotou zvolen ještě jeden obrázek, který získal zvláštní cenu poroty. V porotě usedla ředitelka MDDM Ostrov, kronikářka města Ostrov, ředitel DK Ostrov, ředitel ČSOB - pobočky Ostrov a ilustrátor Adolf Dudek. Porota vybrala obrázek dětí z MŠ Krušnohorská. Po slavnostním vyhlášení už tedy celý sál čekal na zábavné vystoupení ilustrátora Adolfa Dudka, který umí děti výborně vtáhnout do děje, díky čemuž se celým sálem ozýval smích. Vystoupení na pódiu se nevyhnuly ani některé učitelky. Komentátorské úlohy se skvěle zhostila ředitelka MK Ostrov paní Irena Leitnerová, která vedla slavnostní vyhlášení ve sportovním duchu a přizpůsobila tomu i svůj outfit.

Ač se na pomyslných stupních vítězů umístily pouze dvě třídy, ocenění si odnesli všichni. Každá třída dostala za svůj výkon sladkou odměnu v podobě krásného dortu, diplom a všechny děti získaly originální větrník a několik drobností na památku.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 8 tříd, což je zhruba 170 dětí, takže sál Domu kultury Ostrov byl téměř zaplněn. Děkujeme všem, kteří tuto soutěž podporují a kteří se na její organizaci podílejí, zvláště pak kolegyním z Oddělení pro mládež, Lence Radové a Tereze Oberreiterové. Nejvíce díků patří však učitelkám, které do toho s dětmi každým rokem jdou, jsou trpělivé, kreativní a s dětmi skvěle pracují.

Fotografie z akce jsou k nahlédnutí ve fotogalerii - ZDE.

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 14. 10. 2019

Klíčová slova: Městská knihovna Ostrov, soutěže, DTFOH 2019, fotogalerie, festival

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
9.00 - 18.00
Pro mládež a hudební
9.00-12.0013.00-18.00
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.