CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Článek

16. prosinec

Šestnáctý den se podíváme společně s knihovnicí Janou B. do jejího okénka, a to na knihu, kterou napsal Jan Larri a jmenuje se V říši obrů. A co na ní říká? „Jako dítě jsem měla ráda Děti z Bullerbynu, Neználka, Mikeše a další známé knížky, ale kniha V říši obrů mě asi upoutala nejvíce. Je to vlastně takový vědeckofantastický román, který nás zavede do podivuhodné říše hmyzu. Díky malým sourozencům a profesorovi, kteří vypijí zázračnou tekutinu, po níž se zmenší do velikosti malého broučka, se dozvíme o tomto světě mnoho zajímavého. Procházejí totiž říší obrovských, pro ně najednou nebezpečných tvorů, a prožívají velice napínavá dobrodružství."

Tuto knihu již také bohužel nemáme, ale dokážeme jí přes meziknihovní výpůjčku (MVS) sehnat.Nebo si můžete vybrat jinou podobnou, kterou najdete ZDE.

 

Vydáno: 16. 12. 2019

Klíčová slova: knihovnický adventní kalendář

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
9.00 - 11.30
Pro mládež a hudební
9.00 - 11.30
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.