CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Článek

Dočasná služba - rozvoz knih čtenářům

Vzhledem k častým dotazům ohledně otevření Městské knihovny Ostrov a možnosti zapůjčení knih jsme se po dohodě s vedením města Ostrova rozhodli našim čtenářům vyjít vstříc, alespoň částečně.

Od pátku 17. dubna 2020 si mohou čtenáři objednávat knihy a AV média, ty jim pak budou dovezeny až domů.  Požadované dokumenty si mohou registrovaní čtenáři objednat telefonicky na 353 434 300, 773 546 490, e-mailem: recepce@mkostrov.cz nebo přes Messenger knihovny (FB, web), případně rezervovat přes on-line katalog knihovny, po řádném přihlášení. Telefonické objednávky budou přijímány denně od 9 do 14 hodin. Upozorňujeme, že půjčovat si čtenáři mohou pouze knihy a AV média, maximální limit je 5 ks najednou! Rozvoz platí pouze pro obyvatele Ostrova a jeho spádových obcí!

Od pondělí 20. dubna 2020 pak bude probíhat rozvoz knih až domů. Rozvoz bude zajišťovat ostrovský Senior Expres až do odvolání. Z kapacitních důvodů budou knihy rozvezeny maximálně 20 čtenářům denně. Veškeré knihy a AV média budou vydezinfikované pomocí ozonizéru, který nám zapůjčilo Město Ostrov a řádně uloženy do vydezinfikované tašky. Rozvoz bude probíhat denně od 9 do 16 hodin. Služba není nijak zpoplatněna. Vypůjčené knihy si mohou čtenáři ponechat až do znovuotevření knihovny nebo je mohou vrátit do biblioboxu knihovny.

I nadále platí, že výpůjční lhůta dokumentů bude automaticky prodloužena do 8. 6. 2020. Veškeré vrácené dokumenty budou opět vydezinfikovány a uloženy do karantény po dobu minimálně 3 dnů. Z tohoto důvodu dojde k prodlení  při odepsání dokumentů z konta čtenáře. Prosíme, aby měli čtenáři trpělivost a nebyli vyděšení, že jim knihy nebyly z konta vymazány hned.

Děkujeme vedení města za vstřícný krok a doufáme, že tato služba alespoň trochu pomůže zpříjemnit dlouhé čekání na znovuotevření knihovny.

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 16. 04. 2020

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
 9:00-12:00
Pro mládež, Hudební
 9:00-12:00
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.