CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Článek

Březen - měsíc čtenářů

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP ČR) vyhlašuje měsíc březen, měsícem čtenářů. Tato akce se koná již devátým rokem za účelem podpory čtenářství, čtenářské gramotnosti, lásky ke knihám a propagaci knihoven. Hlavní důraz je kladen na čtenáře všech věkových skupin, proto se knihovny snaží, více než kdy jindy, připravit pro čtenáře spoustu zajímavých akcí. Hlavní důraz se klade na autorská čtení a setkání se spisovateli a ilustrátory.

Knihovny se snaží co nejvíce seznámit veřejnost se všemi službami, které nabízejí a také ukázat, že knihovna už zdaleka není jen půjčovna knih, časopisů, denního tisku, ale také si zde můžete půjčit CD, DVD a deskové hry. Knihovna je také místem setkávání, místem kde lze trávit volný čas, ať už na některé z našich akcí, nebo můžete jen přijít posedět a při kávě si přečíst noviny, podívat se na internet, zhlédnout nějaký film či pohádku, zahrát si stolní fotbal a případně i studovat v klidném prostředí. Nabízíme také možnost využití počítače, který je určen pro slabozraké, je vybaven speciální klávesnicí a softwarem s hlasovým výstupem. Dále lze zapůjčit digitální lupu a řádkový skener. Pokud při příchodu do knihovny zjistíte, že jste zapomněli brýle, není problém, i ty lze zapůjčit, stejně tak notebook nebo třeba deštník.
Každý měsíc zdarma rozvážíme knihy nepohyblivým čtenářům a navštěvujeme také Penzion pro seniory. Pokud sháníte knihu, kterou nemá knihovna v našem fondu, pak stačí využít službu zvanou Meziknihovní výpůjční služba (MVS). Služba funguje úplně jednoduše, ve Studovně-čítárně si vyplníte žádanku, kde uvedete požadovanou knihu, my ji vyhledáme v jiné knihovně v ČR, objednáme a jakmile kniha dorazí do naší knihovny, tak vám dáme vědět, že si ji můžete vyzvednout.
Do akce Březen-měsíc čtenářů se zapojuje většina českých knihoven a naše knihovna není výjimkou. Naším cílem je nabídnout našim současným čtenářům, ale také široké veřejnosti, spoustu akcí, které je nalákají do knihovny. Snažíme se rozšířit povědomí o knihovně a čtení jako takovém. Uvědomujeme si, že se čtenářskou gramotností se má začít již v útlém věku, proto jsme připravili akce i pro ty nejmenší. V rámci března navíc vyhlašujeme amnestii upomínek, která, jak doufáme, přiláká provinilce, kteří mají knihy doma a ostýchají se je vrátit z důvodu vysoké upomínky.
Březen je nabitý akcemi, tak neváhejte a navštivte naší knihovnu. Kromě příjemného a ochotného personálu vás zde čeká také klidné a příjemné prostředí obklopené nádherným parkem.

Vydáno: 02. 03. 2018

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
Pro mládež a hudební
Kronika

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.