CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Článek

Vyhlášení soutěže Vánoční stromkování

Městská knihovna Ostrov již několik let pořádá soutěž Vánoční stromkování. Soutěž je určena dětem ze školních družin ostrovských základních škol. Zahájení soutěže probíhá na podzim, kdy děti z přihlášených družin vlastnoručně vyrábějí vánoční ozdoby na stromečky.  Začátkem prosinec bývají v parku u knihovny připraveny vánoční stromky, které děti svými ozdobami samy zkrášlí. Nejinak tomu bylo i v loňském prosinci.

     Soutěže se zúčastnily 4 družiny ze 3 základních škol v Ostrově. V průběhu prosince pak měli návštěvníci parku a knihovny možnost se stromečky pokochat a ohodnotit ten nejkrásnější. Hlasovat bylo možné dvěma způsoby, a to formou vhození lístku s číslem stromku do hlasovacího boxu přímo v knihovně, nebo využít možnosti internetového hlasování na webových stránkách knihovny.
     Hlasování probíhalo až do 7. 1. 2019. Vyhlášení soutěže, v pořadí již čtvrté, se konalo následující den, tedy v úterý 8. ledna 2019 od 14 hodin. V internetovém hlasování zvítězilo 5. oddělení školní družiny ZŠ Májová Ostrov a lístkovém hlasování se vítězem stala družina paní učitelky Čermákové ze Základní školy Ostrov. Vítězné družiny si společně s diplomy odnesly také krásné společenské hry, které jim udělaly velkou radost. Ještě jednou vítězům moc gratulujeme.  Pro všechny zúčastněné bylo připraveno vtipné scénické čtení, o které se postarali herci z Divadelního spolku Ochotníci Ostrov a které finančně podpořila Nadace ČEZ.
    Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se soutěže zúčastnili. Obzvlášť děkujeme vychovatelkám, které se této činnosti s dětmi věnovaly.  Děkujeme také Městu Ostrov, které každým rokem do soutěže věnuje krásné stromky. Letošní ročník máme tedy úspěšně za sebou a pokud máte zájem, ZDE si můžete prohlédnout fotografie z předávání cen.

Vydáno: 09. 01. 2019

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
Pro mládež a hudební
Kronika

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.