CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Vyhledávání - rezervace - Vaše konto

Nové články

Blíží se tradiční akce pro rodiny s dětmi Loučení s prázdninami - již 30. 8. 2019 od 13.30 v Zámeckém parku! Uložte si do svého kalendáře.

Publikováno: 15. 08. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, Loučení s prázdninami, rodinná akce, městská knihovna, kapela DRC

Není to jen „obyčejná“ přednáška na téma čím dál více diskutovaného internetového bezpečí, ale skutečná Cybershow. Žádné suché teoretické vysvětlování pojmů, jakými jsou například keylogger, ransomware, malware a troubleshooting, ale skutečná show plná názorných „fyzických“ ukázek a hackování v reálném čase, přímo před očima účastníků akce, kteří se dozvědí, jaké hrozby a nebezpečí číhají v online světě a na co si dát pozor.

Celý článek...
Publikováno: 01. 08. 2019 | Klíčová slova: kyberbezpečnost, hackování

25. 7. 2019 - na svátek sv. Jakuba byla  slavnostně otevřena nejstarší stavební památka Ostrova hřbitovní kostel sv. Jakuba Většího, která bude ostrovským občanům sloužit jako smuteční síň města. Požehnání a slavnostního osvěcení po rekonstrukci se ujal biskup Plzeňské diecéze Tomáš Holub spolu s ostrovským páterem Markem Bonaventurou Hricem. Úvodního slova se ujal místostarosta města Ostrova Marek Poledníček. Mezi přítomnými nechyběl starosta města Jan Bureš, místostarostka Jitka Samáková a další zastupitelé Josef Železný, Michael Bureš a Zdeněk Mareš. Tuto příležitost si nenechal ujít ani zástupce církve husitské.

 

Publikováno: 29. 07. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, kostel sv. Jakuba Většího, rekonstrukce, vysvěcení

Smích léčí tělo i duši, zlepšuje náladu a odolnost vůči stresu a snižuje krevní tlak. Úsměv uvolňuje svaly, zvyšuje sekreci endorfinů, humor pomáhá překonávat nejrůznější denní problémy. Dostatečnou dávku humoru najdete u nás v jakémkoliv množství. Tak se stavte a buďte zdraví!

Publikováno: 18. 07. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, městská knihovna, humor, katalog

Na dovolenou s e-knihou. Naším prostřednictvím si je můžete zdarma půjčit - viz návod. Přehled titulů dostupných z našeho katalogu - zde

Publikováno: 18. 07. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, městská knihovna, e-knihy, výpůjčky

Ano, nechte ho doma! A nejen jeho. Na dovolenou - do auta, vlaku, letadla nebo ponorky si přijďte vypůjčit hudbu, zvukové knihy, filmy nebo cestovní společenské hry. Cesta vám rychle uteče, kolony vás nezdrtí a děti nepřeperou. A to za to stojí. Vybírat si můžete z 8.000 titulů. 

Publikováno: 02. 07. 2019 | Klíčová slova: městská knihovna, dovolená, filmy, CD, zvukové knihy, společenské hry

Prázdniny sice teprve začaly, takže myšlenky na přípravu do školy jsou zahnány krásným slunečným počasím a vidinou dovolených, nicméně se připomínáme se službou BALENÍ KNIH A UČEBNIC, abychom předešli dlouhým čekacím dobám v září. Pokud tedy již máte nějaké učebnice doma a víte, že na ně budete shánět obal, přineste je k nám a my se o jejich zabalení postaráme.

Publikováno: 02. 07. 2019 | Klíčová slova: Městská knihovna Ostrov, balení učebnic

Ve dnech 10. 6. a 12. 6. u nás proběhly dvě slavnostní akce, a to Pasování prvňáčků na čtenáře a Řád zlaté knihy pro druháčky. Jak se nám to povedlo se můžete podívat ve fotogalerii.

Publikováno: 19. 06. 2019 | Klíčová slova: pasování prvňáčků, Řád zlaté knihy, 2019, Městská knihovna Ostrov

Vážení přátelé,

blíží se léto a s ním i drobné omezení provozní doby knihovny.

Celý článek...
Publikováno: 07. 06. 2019 | Klíčová slova: letní provoz, Městská knihovna Ostrov

Služba, která pomáhá - pro seniory a imobilní občany

  • 1x měsíčně zdarma dovoz knih k vám domů - dle vašeho výběru
  • registrační formulář pomohou vyplnit naše pracovnice
  • poskytování této služby mohou pro svého seniora/rodiče zřídit i rodinní příslušníci

 

Celý článek...
Publikováno: 07. 06. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, Městská knihovna, rozvoz knih

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.