CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Vyhledávání - rezervace - Vaše konto

Nové články

Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručné konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Vyzkoušejte.

Publikováno: 14. 02. 2019 | Klíčová slova: informace, knihovny

14. února není jen svátek zamilovaných! Je to také Mezinárodní den darování knihy, a proto jsme dnes s velkou radostí obdarovali knihou i my. Žáci, kteří k nám přišli na dopolední program, odcházeli do školy s naší speciální knihovnickou knihou.

Publikováno: 14. 02. 2019 | Klíčová slova:

Příběh prokurátora Buchanana, který chce odhalit nelítostné zločince. Ti operují ve světě vysokých financí, které převádí na bankovní účet na Kajmanských ostrovech. Do cesty se jim však připlete Michelle, která má usvědčující informace. Před časem tato žena zachránila prokurátorovi život, dokáže teď pro ni on udělat totéž?

Celý článek...
Publikováno: 11. 02. 2019 | Klíčová slova: romány pro ženy, Garwood Julie

Soutěžní test o vstupenky na Noc s Andersenem už je k dispozici! Musíte osobně přijít test vyplnit do Oddělení pro mládež a vhodit do slosovací krabičky. Test bude k dispozici až do konce února.

Publikováno: 01. 02. 2019 | Klíčová slova: Noc s Andersenem

Pomalu ale jistě se nám blíží další ročník Noci s Andersenem. Zájemci o nocování budou muset tentokrát vyplnit test přímo v Oddělení pro mládež, díky kterému poté přejdou do losování o vstupenky. Nocovat se bude 29.3.2019 a přihlásit se může každý řádně registrovaný čtenář od 1. až do 5. třídy základní školy. Test bude dostupný na požádání od 1.2.2019. Na všechny nocující čeká spousta zábavy a my už se moc těšíme.

Publikováno: 30. 01. 2019 | Klíčová slova: Noc s Andersenem

I v letošním roce se budou konat dva turnusy letního příměstského tábora v knihovně. Přihlášky na tábory budou k vyzvednutí od 1. 3. 2019 v Oddělení pro mládež. Maximální kapacita jednoho turnusu je 20 dětí od 1. do 5. třídy základní školy. Cena za jeden turnus je 1.000 Kč. Stornování přihlášky a vrácení poplatku je možné pouze z vážných důvodů.

I. turnus - 8. - 12. 7. 2019

II. turnus - 5. - 9. 8. 2019

Publikováno: 21. 01. 2019 | Klíčová slova:

Jako každoročně se uskutečnilo dne 14. ledna setkání badatelů v Městské knihovně Ostrov, kde má sídlo kronika města a patří pod vedení knihovny. Badatelů se v letošním roce sešlo 10 i když celkový počet je 13. Z důvodu velké sněhové kalamity se nemohli zúčastnit. Setkání s badateli se zúčastnil i starosta města Ing. Jan Bureš a místostarosta Ing. Marek Poledníček, kteří ve svých projevech ocenili práci badatelů, váží si dalších námětů a popřáli úspěchy v další badatelské činnosti. Manželé Musilovi, kteří jsou rovněž badateli kroniky, připravili na setkání průběh bourání bývalého závodu Škoda ve fotografiích a kamerových záznamech (se souhlasem firmy Panattoni). Kronikářka při zahájení připomněla práci jednotlivých badatelů (články, výstavy, kalendář ze starých a nových fotek, pravidelná výstava betlémů, výstava 100 let Sokola, hradiště nacházející se v regionu, sběratelská činnost a účast na sympoziích týkající se historie města a semináře k životnímu prostředí). Badatelé v průběhu roku jednotlivě navštěvují kroniku města, seznamují se svými pracemi, doplňují již zjištěné skutečnosti. 

Publikováno: 15. 01. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, Kronika města, knihovna

14. ledna 2019 uskutečnili v našem městě, rovněž i na městském úřadě a v městské knihovně Tříkrálovou sbírku speciální koledníci. Byli jimi páter Marek Bonaventura Hric, zastupitel Josef Železný a ředitel domu kultury Miroslav Očenášek. Moc jim to slušelo. 

Publikováno: 15. 01. 2019 | Klíčová slova: sbírky, koledníci, Ostrov, charita

Před nějakým časem jsme měli o zábavu postaráno. Každé ráno jsme uklízeli nepořádek před vchodem do Oddělení pro mládež a na schodech. Po delší odmlce se vandal vrátil a opět začíná řádit. Tentokrát si vzal na mušku květináč, který byl umístěný u vchodu. Zřejmě se mu květináč nelíbil, tak jej zcela rozbil. Nejvíce nás však udivilo, že po sobě vandal ještě zavřel kovovou bránu a zatáhl petlici. Příště by po sobě mohl klidně i uklidit, vůbec bychom se nezlobili.

Publikováno: 14. 01. 2019 | Klíčová slova:

Městská knihovna Ostrov již několik let pořádá soutěž Vánoční stromkování. Soutěž je určena dětem ze školních družin ostrovských základních škol. Zahájení soutěže probíhá na podzim, kdy děti z přihlášených družin vlastnoručně vyrábějí vánoční ozdoby na stromečky.  Začátkem prosinec bývají v parku u knihovny připraveny vánoční stromky, které děti svými ozdobami samy zkrášlí. Nejinak tomu bylo i v loňském prosinci.

Celý článek...
Publikováno: 09. 01. 2019 | Klíčová slova:

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.