CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Oddělení knihovny a další prostory

Oddělení pro dospělé

Najdete zde beletrii našich i světových autorů, naučnou literaturu všech oborů, mapy, průvodce i učebnice a CD-ROMy s průvodci a encyklopediemi. 

Oddělení pro mládež

Zde se nachází veškerá literatura určená malým čtenářům. Nechybí ani časopisy, komiksy atd. Ve fondu jsou i společenské hry. Oddělení nabízí celoročně balení knih a učebnic.

Čítárna - studovna

Je místo, kde je návštěvníkům k dispozici denní tisk a další periodika, naučná literatura a sbírky zákonů. Naleznete zde i počítače s přístupem do informační databáze. Nabízíme zde reprografické služby a provádíme validaci účtů MojeID.

Hudební oddělení

Toto oddělení nabízí sbírku audiovizuálních děl na CD, DVD,  i ve formátu MP3. Oddělení je vybaveno i několika poslechovými místy. Návštěvníkům je k dispozici také koutek pro odpočinek a zábavu - Doupě.

Kronika města - badatelna

Kronika disponuje dokumenty a fotografiemi mapujícími historii města. Vstupte na stránku a prozkoumejte digitalizované kroniky města z let dávno minulých nebo se podívejte na přehled aktuálních událostí ve městě.

Školící středisko

Školící středisko (učebnu) využíváme k pořádání kurzů, školení, uzavřených jednání, jako zázemí pro akce pořádané ve výstavním sále. Učebnu si můžete v případě zájmu pronajmout.

Výstavní sál - Oranžerie Václava Havla

Oranžerie Václava Havla je multifunkčním prostorem vhodným pro pořádání výstav, koncertů, přednášek, sympozií atd. Sál lze v případě zájmu pronajmout.

 

Poslední aktualizace stránky: 21. 03. 2019 10:05

Tisková verze stránky

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
9.00 - 18.00
Pro mládež a hudební
9.00-12.0013.00-18.00
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

Oddělení

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.