CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Oddělení pro mládež

Fond

  • knihy, CD ke knihám, časopisy, společenské a venkovní hry, leporela, tématické kufříky
  • novinky ve fondu 

Služby

  • výpůjční služby, rezervační služby, prolongace výpůjček
  • půjčování společenských her
  • balení učebnic a knih
  • přístup k internetu

Besedy pro MŠ

Přehled ke stažení

Besedy pro 1. stupeň ZŠ

Přehled ke stažení

Besedy pro 2. stupeň ZŠ

Přehled ke stažení

Pro školní družiny

Zábavná uterní odpoledne pro děti.

Akce a projekty - zde

Pravidelně pořádáme tvořivé dílničky, jednorázové soutěže, autorská čtení a jiné programy.

Pro školní kolektivy máme připravené akce jako: Knížka pro prvňáčka, Pasování na čtenáře, Řád zlaté knihy, Pohádkové malování a zpívání nebo Vánoční stromkování.

Ani jednotlivci však nepřijdou zkrátka: Knihomolení, Knihovnické příměstské tábory, Noc s Andersenem, Loučení s prázdninami nebo Soutěž o vstupenky do plzeňské zoo.

A samozřejmě se i jako Oddělení pro mládež přihlašujeme do soutěží jako je třeba Kamarádka knihovna.

Zajímavé odkazy - zde

Připravovaná novinka

Soutěže Superčtenáři a IQ Race se dočkají inovace! Připravuje se zcela nová hra, která vyplyne ze spojení těchto dvou původních. Máme se všichni na co těšit!!!


Novinky

Ve dnech 10. 6. a 12. 6. u nás proběhly dvě slavnostní akce, a to Pasování prvňáčků na čtenáře a Řád zlaté knihy pro druháčky. Jak se nám to povedlo se můžete podívat ve fotogalerii.

Publikováno: 19. 06. 2019 | Klíčová slova: pasování prvňáčků, Řád zlaté knihy, 2019, Městská knihovna Ostrov

Myslíme i na naše nejmenší! Dovolili jsme si pro vás zřídit přebalovací koutek s možností ohřátí přesnídavek pro vaše dítka. 

Publikováno: 23. 05. 2019 | Klíčová slova: miminka, služby, Městská knihovna Ostrov, kojící koutek

V knihovně se to opět hemžilo mládeží. Tentokrát nás navštívil soukromý historik PhDr. Daniel Švec a vzpomínal na československé letce, kteří v době 2. světové války bojovali za naši vlast ve službách britského letectva. Přednáška byla připravena pro studenty 9. ročníků ZŠ Masarykova a  Gymnázia Ostrov. Připravenou prezentaci doplňoval zajímavým povídáním o tom, čím si museli tito odvážní muži projít a jaké kruté osudy je čekaly po válce. Studenty pan Švec zaujal autentickou uniformou letců RAF, ve které přednášel. Mohli se také podívat na výbavu, kterou měli letci při sobě, ať už to byly různé mapy, kompasy, sterilizační tablety, věci pro osobní hygienu, nebo třeba mohli nahlédnout do deníku jednoho z letců.

Celý článek...
Publikováno: 19. 03. 2019 | Klíčová slova:

V pátek 8. 3. 2019 naši knihovnu opět navštívil spisovatel a ilustrátor Jan Opatřil. Dopoledne měl pro děti ze 3. tříd ZŠ Májová Ostrov připraveny dvě besedy o kapříkovi Metlíkovi. Čtení úryvků z knihy prokládal povídáním o samotné práci spisovatele a ilustrátora. Hned jak pana Opatřila děti "propustily" z Oddělení pro mládež, spěchal o patro výš, kde na něj již čekali žáci 2. stupně ze ZŠ Májová a žáci Gymnázia Ostrov. Netradiční a tajemné zahájení čtení Hororových povídek všechny nadchlo a samotná beseda také. Na dotazy žáků odpovídal mnohdy velice vtipně. Jsme moc rádi, že se žákům akce líbila a doufáme, že je bude motivovat ke čtení a případně i k psaní vlastních povídek.

Za finanční podporu akce děkujeme Nadaci ČEZ.

Včera se do naší knihovny přijely podívat děti z Hroznětína.

Více informací naleznete ZDE.

Publikováno: 19. 02. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, Městská knihovna Ostrov

14. února není jen svátek zamilovaných! Je to také Mezinárodní den darování knihy, a proto jsme dnes s velkou radostí obdarovali knihou i my. Žáci, kteří k nám přišli na dopolední program, odcházeli do školy s naší speciální knihovnickou knihou.

Publikováno: 14. 02. 2019 | Klíčová slova:

Pomalu ale jistě se nám blíží další ročník Noci s Andersenem. Zájemci o nocování budou muset tentokrát vyplnit test přímo v Oddělení pro mládež, díky kterému poté přejdou do losování o vstupenky. Nocovat se bude 29.3.2019 a přihlásit se může každý řádně registrovaný čtenář od 1. až do 5. třídy základní školy. Test bude dostupný na požádání od 1.2.2019. Na všechny nocující čeká spousta zábavy a my už se moc těšíme.

Publikováno: 30. 01. 2019 | Klíčová slova: Noc s Andersenem

I v letošním roce se budou konat dva turnusy letního příměstského tábora v knihovně. Přihlášky na tábory budou k vyzvednutí od 1. 3. 2019 v Oddělení pro mládež. Maximální kapacita jednoho turnusu je 20 dětí od 1. do 5. třídy základní školy. Cena za jeden turnus je 1.000 Kč. Stornování přihlášky a vrácení poplatku je možné pouze z vážných důvodů.

I. turnus - 8. - 12. 7. 2019

II. turnus - 5. - 9. 8. 2019

Publikováno: 21. 01. 2019 | Klíčová slova:
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Klub dětských knihoven SKIP každým rokem vyhlašují soutěž o nejlepší knihovnu pro děti (= oddělení pro děti ve veřejné knihovně) s názvem Kamarádka knihovna.
Celý článek...
Publikováno: 18. 12. 2018 | Klíčová slova: soutěž

Poslední aktualizace stránky: 28. 02. 2019 13:26

Tisková verze stránky

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.