CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Aktuality z knihovny

V rámci Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana se v říjnu konal již 10. ročník soutěže Pohádkové malování, kterou pořádá Městská knihovna Ostrov. Soutěž je určena dětem z předškolních tříd ostrovských mateřských školek.

Celý článek...
Publikováno: 14. 10. 2019 | Klíčová slova: Městská knihovna Ostrov, soutěže, DTFOH 2019, fotogalerie, festival

Přijměte pozvání na XXII. setkání pamětníků žijících v Ostrově v letech 1945-1960. Setkání se bude konat 17. října 2019 od 16 hodin.

Celý článek...
Publikováno: 10. 10. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, pamětníci, setkání

V září se v naší knihovně konala již druhá přednáška paní Evy Šnebegerové na téma minimalismus, kontrétně Minimalismus a vaše finance. Jsme moc rádi, že účast byla hojná, protože díky tomu mohla být podpořena dobrá věc. Eva Šnebergerová věnovala větší část svého honoráře záchranné stanici pro zvířata - Petr Prokeš - záchranná a odchytová služba pro zvířata.

Publikováno: 02. 10. 2019 | Klíčová slova: Městská knihovna Ostrov, přednášky, záchranná stanice

První týden v říjnu je již tradičně Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP) označen za Týden knihoven. Jedná se o projekt na propagaci knihoven a čtenářské gramotnosti. Každým rokem tento projekt podporuje i naše knihovna, letos pro vás máme připravenou amnestii upomínek.

Celý článek...
Publikováno: 26. 09. 2019 | Klíčová slova:

Služba, která pomáhá - pro seniory a imobilní občany

  • 1x měsíčně zdarma dovoz knih k vám domů - dle vašeho výběru
  • registrační formulář pomohou vyplnit naše pracovnice
  • poskytování této služby mohou pro svého seniora/rodiče zřídit i rodinní příslušníci

 

Celý článek...
Publikováno: 07. 06. 2019 | Klíčová slova: Ostrov, Městská knihovna, rozvoz knih

Vážení přátelé, máte-li zájem o některou z našich akcírezervujte si vstupenku co nejdříve. Rezervací vstupenek nám umožníte zjistit zájem o akci. V případě malého počtu rezervací může být akce zrušena! U většiny akcí navíc získáte vstupenku za výhodnější cenu. Rezervace má platnost 7 dnů, poté bude zrušena. Ve výjimečných případech lze rezervaci prodloužit.

Jak si můžete vstupenku na akci rezervovat? Přijďte osobně do knihovny a na recepci knihovnici poproste o rezervaci, zavolejte nám, napište e-mail, kontaktujte nás přes Facebook, WhatsApp nebo rezervujte on-line.

Jak funguje on-line rezervace? Vyberte akci na našem webu, u vybrané akce klikněte na tlačítko REZERVOVAT VSTUPENKU a vyplňte jednoduchý formulář. Zanecháte-li na sebe kontakt, bude vám rezervace potvrzena. Navíc budeme mít možnost informovat vás o případných změnách týkajících se této akce. Po skončení akce budou veškeré údaje vymazány.

Publikováno: 10. 05. 2019 | Klíčová slova: vstupenky, rezervace, Městská knihovna Ostrov, návod

V Čítárně - studovně můžete využít možnost dobít si mobilní telefon, tablet či notebook. Dobíjecí stanice je umístěna v zadní místnosti oddělení. Pro větší pohodlnost je zabudováná přímo v desce stolu a je určena především pro případy nouze, kdy je stav baterie u vašeho zařízení téměř nulový a zařízení potřebujete nutně využít. Připojení zařízení je pouze na vlastní nebezpečí a zodpovědnost.

Publikováno: 14. 03. 2019 | Klíčová slova: dobíjecí stanice, mobily, tablety, notebooky, Městská knihovna Ostrov

Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručné konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Vyzkoušejte.

Publikováno: 14. 02. 2019 | Klíčová slova: informace, knihovny

Přinášíme vám videonávod jak na e-knihy z našeho online katalogu ZDARMA. Videonávod je možné zhlédnout na našem Youtube kanálu nebo si jej přečíst v PDF.

Publikováno: 26. 06. 2018 | Klíčová slova: e-knihy, návod

V návaznosti na tuto směrnici průběžně aktualizujeme čtenářské přihlášky. Prosíme proto čtenáře o pochopení a trpělivost, úřední "šiml" vás potká pouze jednou. Více informací naleznete na stránce věnující se ochraně osobních údajů a v informačním PDF.

Publikováno: 01. 05. 2018 | Klíčová slova: provoz, ochrana osobních údajů

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
9.00 - 18.00
Pro mládež a hudební
9.00-12.0013.00-18.00
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

Aktuality

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.