CZE | ENG | DEU

Městská knihovna Ostrov

Aktuality z knihovny

Milí návštěvníci,

V průběhu velikonočních svátků bude knihovna UZAVŘENA. 

Sledujte omezení provozní doby knihovny na našich webových stránkách - ZDE

Celý článek...
Publikováno: 20. 03. 2023 | Klíčová slova: Ostrov, knihovna, provoz, svátky, uzavření, Velikonoce

Při svém focení v rámci Fotosoutěže - pohlednice města možná narazíte na místa, která byste chtěli změnit. Máte nápad? Podělte se s námi o něj. Zajímavé a kreativní nápady předložíme vedení města a kdo ví, třeba se stanete spolutvůrcem změny ve městě.

Fotografie a nápady posílejte na: 

vankova@mas-krusnehory.cz

    

Soutěž probíhá v rámci projektu Kvalitnější život na území MAS Krušné hory, č. projektu CZ.03.02.01/00/22_008/0000196 ve spolupráci s Městskou knihovnou Ostrov za podpory Města Ostrova.

 

Publikováno: 15. 03. 2023 | Klíčová slova: Ostrov, knihovna, MAS Krušné hory, změna, nápady, fotografie

A zase po roce začínáme! Lexi-kon - soutěž pro školní kolektivy je zpět. Čekají nás dva měsíce plné úkolů, zábavy a bodů o fajnové výhry. O co přesně jde, jak se přihlásit atd... najdete zde.

Publikováno: 01. 03. 2023 | Klíčová slova: Lexi-kon, knihovna, soutěž
Březen měsíc čtenářů je tu a my pro vás máme překvapení. 
Celý článek...
Publikováno: 28. 02. 2023 | Klíčová slova: knihovna, Ostrov, akce, Březen měsíc čtenářů, BMČ, upomínky, voucher, poukaz

Chodíte kolem toho vždy, když navštívíte knihovnu, ale máte obavu, ostych, respekt... Nebojte se SELFCHECK [selfček] je skvělý pomocník, který funguje velmi jednoduše.

Celý článek...
Publikováno: 16. 02. 2023 | Klíčová slova: Ostrov, knihovna, služby, samoobslužný pult, vrácení dokumentu, výpůjčka, knihy

Novinky a další tituly v e-knihách. Dostupné v našem katalogu!

Jak na to?

 

Celý článek...
Publikováno: 10. 02. 2023 | Klíčová slova: e-knihy, e-books, MK Ostrov, novinky

Řada nakladatelů a tvůrců obsahu pro děti během války podporuje ukrajinské rodiče. Byly zpřístupněny desítky dětských e-knih a audioknih, ale také kreslené filmy a rozhlasové pořady pro malé děti předškolního a školního věku. V nabídce jsou i publikace pro dospělé. Přinášíme přehled zdrojů ke čtení i poslechu.

Zaedno

Celý článek...
Publikováno: 10. 02. 2023 | Klíčová slova: knihovna, Ostrov, odkazy, tipy, Ukrajina, literatura, e-knihy, filmy, rozhlasové pořady, ukrajinské, děti

Jako každý rok, tak i letos budeme pořádat oblíbenou Noc s Andersenem. Dobrodružné nocování v knihovně se spoustou zajímavostí a bohatým programem. Co všechno je potřeba k přihlašování najdete ZDE.

Publikováno: 01. 02. 2023 | Klíčová slova:

Jako každý rok, tak i letos připravujeme dva turnusy letních příměstských táborů. Jeden v červenci a jeden v srpnu. Přihlašování bude spuštěno 6. 3. 2023 a bude pouze formou online přihlášky. Více informací naleznete ZDE

Publikováno: 13. 01. 2023 | Klíčová slova: Ostrov, knihovna, tábory, příměstské, léto

Novými posilami v knihovně jsou tři NEK PROFI „knihovníci“. Jedná se o univerzální panely s moderním vzhledem a dotykovým displejem. Panely mají několik funkcí - online katalog knihovního systému Tritius, zjištění zda čtenář již dokument četl - obsahuje integrovanou optickou čtečku pro průkazy a čárové kódy dokumentů a v brzké době přibyde i funkce samoobslužného půjčování a vracení dokumentů.

Celý článek...
Publikováno: 29. 09. 2022 | Klíčová slova: selfcheck, katalog, informace, NEK PROFI, VISK3

Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručné konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Vyzkoušejte.

Publikováno: 14. 02. 2019 | Klíčová slova: informace, knihovny

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00 13:00-18:00
Pro mládež, Hudební
9:00-12:00 13:00-18:00

Zobrazit celou provozní dobu

Aktuality

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.