CZE | ENG | DEU

Městská knihovna Ostrov

Aktuality z knihovny

Máte zájem se vzdělávat? Nechcete nechat své mozkové závity zahálet? Přijďte mezi skupinu stejně smýšlejících lidí. Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání organizovaná Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. V naší knihovně se setkáváme již několik let, univerzitou u nás už prošly řady spokojených účastníků.

Celý článek...
Publikováno: 22. 09. 2022 | Klíčová slova: knihovna, Ostrov, senioři, vzdělávání, komunitní akce, studium, univerzita třetího věku, VU3V

Vážení návštěvníci,

upozorňujeme, že ve dnech 6. 10.-8. 10. 2022 dojde k částečnému či úplnému uzavření hlavního vchodu do knihovny, a to z důvodu instalace lávek na schodiště a konání cyklistických závodů.

Využijte, prosím, boční vchod u Bílé brány.

Publikováno: 21. 09. 2022 | Klíčová slova: knihovna, Ostrov, omezení, uzavření, hlavní vchod, budova

28. září je den, kdy je vyhlášen státní svátek. Slavíme Den české státnosti. V tento den si připomínáme zavraždění českého knížete svatého Václava ve Staré Boleslavi v roce 935.

Stejně jako v jiný státní svátek bude knihovna UZAVŘENA. 

Publikováno: 20. 09. 2022 | Klíčová slova: knihovna Ostrov, státní svátek, den české státnosti, svátky, zavřeno, provozní doba

Připomínáme se se službou BALENÍ KNIH A UČEBNIC. Balíme ručně, na míru, s nadšením a veškerou možnou péčí.

Ceny:

Balení knih, do formátu A4 8 Kč
Balení knih, víc jak A4 10 Kč

 

Publikováno: 29. 08. 2022 | Klíčová slova: Městská knihovna Ostrov, balení učebnic

Řada nakladatelů a tvůrců obsahu pro děti během války podporuje ukrajinské rodiče. Byly zpřístupněny desítky dětských e-knih a audioknih, ale také kreslené filmy a rozhlasové pořady pro malé děti předškolního a školního věku. V nabídce jsou i publikace pro dospělé. Přinášíme přehled zdrojů. 

Celý článek...
Publikováno: 28. 04. 2022 | Klíčová slova: knihovna, Ostrov, odkazy, tipy, Ukrajina, literatura, e-knihy, filmy, rozhlasové pořady, ukrajinské, děti

Registrace občanů Ukrajiny

Zvláštní dodatek ke Knihovnímu řádu

Celý článek...
Publikováno: 28. 04. 2022 | Klíčová slova: registrace, Ukrajina, knihovní řád, dodatek, MK Ostrov, pеєстрація, бібліотека

Novinky v e-knihách. Líbí se vám nabídka? 

 

Celý článek...
Publikováno: 23. 11. 2021 | Klíčová slova: e-knihy, e-books, MK Ostrov, novinky

Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručné konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Vyzkoušejte.

Publikováno: 14. 02. 2019 | Klíčová slova: informace, knihovny

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.