CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Aktuality z knihovny

Milí čtenáři, stejně jako na jaře, nabízíme možnost rozvozu knih po Ostrově. 

  • Rozvoz pro seniory bude zajišťovat Seniorexpres. Rozvoz bude probíhat denně, maximálně však 10 lidem.
  • Rozvoz pro ostatní čtenáře budeme zajišťovat 2x týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek od 9 hodin do 12 hodin. 

Požadované dokumenty si můžete objednávat telefonicky na 353 434 300, 773 546 490, e-mailem: recepce@mkostrov.cz, případně rezervovat přes on-line katalog knihovny, po řádném přihlášení. Telefonické objednávky budou přijímány v pracovních dnech od 9 do 14 hodin. Prosíme, berte v potaz, že i my jsme pouze lidé a není v našich silách vám přivézt celou knihovnu (i když bychom rádi), snažte se tedy svůj výběr maličko omezit, abychom nemuseli omezení dělat my. 

Rozvoz platí pouze pro obyvatele Ostrova a jeho spádových obcí!

Výpůjční lhůta všech dokumentů je automaticky prodloužena do 16. 11. 2020. V nejnutnějších případech můžete k vracení dokumentů využít bibliobox, ale pokud nemusíte, nikam nechoďte, knihy si nechte doma a vrátíte je až po skončení nouzového stavu. 

Všem přejeme mnoho zdraví, síly, pohody a ohleduplných občanů kolem sebe. Prosíme, dodržujte všechny platná nařízení, na nějaký čas zpomalte a odpočívejte doma v rodinném kruhu... nebo právě s knihou. 

Těšíme se na brzké shledání! 

P. S.: Můžete nahlédnout také na ONLINE.KNIHOVNY.CZ, kde najdete spoustu zajímavých elektronických zdrojů, informací a tipů.

Publikováno: 22. 10. 2020 | Klíčová slova:

Milí přátelé, na základě rozhodnutí vlády bude knihovna od zítřka (22. 10. 2020) pro veřejnost UZAVŘENA! Nařízení platí do odvolání. Zvažujeme rozvoz knih. O všem vás budeme pravidelně informovat. Prosím, sledujte naši webovou stránku, případně Facebook. 

Vypůjčené dokumenty můžete vracet do biblioboxu, který je otevřen nepřetržitě. Výpůjční lhůta dokumentů bude automaticky prodloužena do 16. 11.

Publikováno: 21. 10. 2020 | Klíčová slova:

V průběhu října nabízeme svým návštěvníkům zkušební verzi databáze PressReader, která umožňuje listovat si nejrůznějšími časopisy, denním tiskem a magazíny v mnoha jazycích. Vybraná periodika si tak můžete pročítat na počítačích, které jsou k dispozici v Čítárně. 

Přehled všech dostupných periodik naleznete na adrese: https://www.pressreader.com/catalog

Publikováno: 08. 10. 2020 | Klíčová slova: periodika, PressReader, databáze

Milí přátelé,
neustále se snažíme naše služby zlepšovat, ale bez zpětné vazby to jde těžko. Proto jsme připravili krátký anonymní dotazník a prosíme vás o jeho vyplnění.

Průzkum spokojenosti

Publikováno: 01. 10. 2020 | Klíčová slova:

Pozor, pozor, iQRace 2.0 se po „koronavirové pauze” opět vrací! Bonusový QR kód získáš na akci Loučení s prázdninami, která se bude konat v pátek 28. 8. 2020. A od září již jedeme na „plný plyn”. Tak neváhej a zapoj se do hry i ty. V OBCHŮDKU tě čeká spousta pěkných odměn.

  

Publikováno: 12. 08. 2020 | Klíčová slova:

Nabídka knih v naší knihovně je obsáhlá, proto se snažíme vám hledání usnadnit co nejvíce. Naučná literatura je roztříděna do různých oborů pomocí čísel MDT (mezinárodní desetinné třídění), následně se řadí dle příjmení autora. U beletrie je to trochu jinak. Tam se knihy řadí pouze přísně abecedně, dle příjmení autora. Již delší dobu máme knihy označeny barevnými puntíky, dle žánrů a má to docela úspěch. Detektivky a poezii máme v samostatných regálech a nyní budou tyto knihy navíc označeny jednoduchými obrázky - piktogramy. Doufáme, že to pomůže k ještě jednodušší orientaci.

Publikováno: 14. 07. 2020 | Klíčová slova:

Od roku 2015 je Městská knihovna Ostrov zapojena do mimořádného projektu Cizojazyčná literatura, který zaštiťuje Moravská zemská knihovna v Brně. Projekt nám umožňuje doplňovat v knihovně  sbírku publikací vydaných v jazyce originálu. Často se jedná o zahraniční knihy, které nejsou českému čtenáři běžně dostupné. Každoročně tak náš knihovní fond doplňujeme o desítky knih.

Celý článek...
Publikováno: 03. 06. 2020 | Klíčová slova:

Vybrat vhodnou literaturu pro děti nemusí být vždy úplně jednoduché. Rodiče, učitelé, nechte se při výběru čtení pro děti inspirovat tipy od knihovníků. Tituly jsou přehledně seřazené podle věku čtenářky či čtenáře. Přejeme příjemnou zábavu.

Seznamy knih

Celý článek...
Publikováno: 16. 04. 2020 | Klíčová slova:

Stále nabízíme všem dostatečné množství beletrie ke stažení. Stačit Vám bude tablet, telefon nebo PC.

 

Celý článek...
Publikováno: 17. 03. 2020 | Klíčová slova: knihy, výpůjčky, e-knihy

Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručné konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Vyzkoušejte.

Publikováno: 14. 02. 2019 | Klíčová slova: informace, knihovny

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
9:00-18:00
Pro mládež, Hudební
13:00-18:00
Kronika
9:00-11:00

Zobrazit celou provozní dobu

22. 10. 2020 - 03. 11. 2020
Uzavření dle nařízení vlády pro boj s COVID-19.

Aktuality

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.