CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Aktuality z knihovny

Od 21. do 27.  listopadu bude ve vestibulu knihovny (vedle recepce) probíhat prodejní výstava zimních a vánočních dekorací. Přijďte se podívat. Bude opravdu na co koukat a navíc můžete udělat radost nejsem sobě, ale i svým blízkým.

Publikováno: 19. 11. 2018 | Klíčová slova:

Grace se porvala s chudobou a násilím, které provázelo její dětství, a stala se váženou soudkyní. Pevně věří zákonům a v souladu se svým přesvědčením je ctí. Až když jí unesou syna, pochopí, že zákon nevinné neochrání. Odhodlá se požádat o pomoc Joea Faroa, odpadlíka a specialistu na únosy. Jejich cesty se totiž kdysi dávno krátce protnuly.

Půjčit si knihu

Publikováno: 19. 11. 2018 | Klíčová slova: Elizabeth Lowell, romány pro ženy

Vážení čtenáři, knihovna bude mít během vánočních svátků a novoročních oslav upravenou provozní dobu. Během těchto dní vám bude k dispozici bibliobox pro vracení knih. Všechny zapůjčené knihy, jejichž výpůjční doba končí v průběhu zavíracích dnů knihovny, budou automaticky prodlouženy tak, aby bylo možné je v novém roce vrátit bez sankcí.

Plánovaná uzavření

24. 12. 2018 - 26. 12. 2018
29. 12. 2018 - 01. 01. 2019

Omezení provozu

27. 12. 2018 - 28. 12. 2018 9.00 - 12.00

Publikováno: 15. 11. 2018 | Klíčová slova: Vánoce, Nový rok, oslavy, uzavření knihovny, otevírací doba

Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars.

Půjčit si DVD

Publikováno: 14. 11. 2018 | Klíčová slova: DVD, sci-fi, akční, fantasy, dobrodružný

V květnu 1944 je šikovatel Erich Breitner evakuován ze Sevastopolu. Společně s vybranými čtyřmi stovkami vojáků se nalodí na rumunský parník satu Mare II a definitivně opouští záliv tohoto černomořského města. Během plavby je však loď zasažena řízenou podvodní střelou z ruské ponorky, ve strojovně dojde k mohutnému výbuchu, poté se stane neovladatelnou a nezadržitelně klesá ke dnu. Omráčený Breitner se probere až na záchranném člunu, na němž se tísní ještě s dalšími přibližně patnácti muži, kteří stejně jako on přežili katastrofu. Jejich situace se zdá zcela beznadějná, avšak nakonec jsou přece jen zachráněni torpédovým člunem, který v jejich blízkosti provádí protiletadlové cvičení. Špinaví, unavení a zdecimovaní příslušníci německých jednotek se nakonec přece jen dostanou na evropskou pevninu, konkrétně do rumunského přístavu Konstanca, kde však na ně čeká další nebezpečí. Rumunské ozbrojené síly, dosud bojující na straně wehrmachtu, kapitulovaly, takže z bývalých spojenců se rázem stal nevypočitatelný protivník, o čemž se Breitner a jeho spolubojovníci brzy přesvědčí na vlastní kůži.

Půjčit knihu

Publikováno: 12. 11. 2018 | Klíčová slova: Helmuth Nowak, válečné romány, 2. světová válka

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit.

Publikováno: 07. 11. 2018 | Klíčová slova:

Nadace ČEZ podpořila náš projekt s názvem Knihovna dětem a mládeži částkou 30.000 Kč.

Celý článek...
Publikováno: 07. 11. 2018 | Klíčová slova:

Kocour Bob od autora James Bowena je neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem 

Celý článek...
Publikováno: 25. 10. 2018 | Klíčová slova: bezdomovci, drogy, přátelství, léčba

Rádi soutěžíte? Tak máme něco pro vás, přidejte se k nám a České televizi.

Celý článek...
Publikováno: 05. 10. 2018 | Klíčová slova: Skautská pošta, soutěž

Přinášíme vám videonávod jak na e-knihy z našeho online katalogu ZDARMA. Videonávod je možné zhlédnout na našem Youtube kanálu nebo si jej přečíst v PDF.

Publikováno: 26. 06. 2018 | Klíčová slova: e-knihy, návod

V návaznosti na tuto směrnici průběžně aktualizujeme čtenářské přihlášky. Prosíme proto čtenáře o pochopení a trpělivost, úřední "šiml" vás potká pouze jednou. Více informací naleznete na stránce věnující se ochraně osobních údajů a v informačním PDF.

Publikováno: 01. 05. 2018 | Klíčová slova: provoz, ochrana osobních údajů

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
9.00 - 18.00
Pro mládež a hudební
13.00 - 18.00
Kronika
9.00 - 11.00

Zobrazit celou provozní dobu

Aktuality

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.