CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Aktuality z knihovny

Na ostrovském koupališti je od začátku prázdnin umístěna malá knihovnička s nabídkou knih a časopisů, stejně jako v předchozích letech. Chvíle strávené u vody si tak můžete zpestřit čtením, aniž byste si ho museli brát s sebou. Těší nás, že si Literární občerstvení získalo své příznivce. A jak to vlastně funguje? Jednoduše... knihy a časopisy jsou zájemcům k dispozici zcela zdarma. Vybrané čtení si můžete ponechat, nebo jej zase vrátit na původní místo. Jen vás prosíme, udržujte pořádek, nenechte knihy nebo časopisy nikde ležet. Doufáme, že vám naše knižní samoobsluha zpestří vaše lenošení u vody.

Publikováno: 22. 07. 2020 | Klíčová slova:

Nabídka knih v naší knihovně je obsáhlá, proto se snažíme vám hledání usnadnit co nejvíce. Naučná literatura je roztříděna do různých oborů pomocí čísel MDT (mezinárodní desetinné třídění), následně se řadí dle příjmení autora. U beletrie je to trochu jinak. Tam se knihy řadí pouze přísně abecedně, dle příjmení autora. Již delší dobu máme knihy označeny barevnými puntíky, dle žánrů a má to docela úspěch. Detektivky a poezii máme v samostatných regálech a nyní budou tyto knihy navíc označeny jednoduchými obrázky - piktogramy. Doufáme, že to pomůže k ještě jednodušší orientaci.

Publikováno: 14. 07. 2020 | Klíčová slova:

Vzpomínáte na hru Super Mario? Pokud ano, pak vám představujeme novinku v našem fondu, a to herní konzoli Nintendo Switch. Můžete přijít zavzpomínat! A nezapomeňte s sebou vzít svůj "potěr", ať můžete společně vyzkoušet 80 pohybových miniher. Rozhýbat se můžete v Hudebním oddělení.

Publikováno: 01. 07. 2020 | Klíčová slova:

Milí návštěvníci,

blíží se letní prázdniny a s nimi nastupuje každoroční letní provozní doba knihovny. Vše se pomalu vrací do normálních kolejí a my se těšíme na vaši návštěvu. Přijďte si půjčit knihy, časopisy, DVD, CD, deskové hry nebo třeba hry venkovní.

Celý článek...
Publikováno: 11. 06. 2020 | Klíčová slova:

Ostrovký měsíčník

- přehled článků v Ostrovském měsíčníku, plné texty jsou dostupné u záznamů

Celostátní tisk

- přehled článků v celostátním tisku, plné texty jsou dostupné u záznamů

Publikováno: 04. 06. 2020 | Klíčová slova:

Od roku 2015 je Městská knihovna Ostrov zapojena do mimořádného projektu Cizojazyčná literatura, který zaštiťuje Moravská zemská knihovna v Brně. Projekt nám umožňuje doplňovat v knihovně  sbírku publikací vydaných v jazyce originálu. Často se jedná o zahraniční knihy, které nejsou českému čtenáři běžně dostupné. Každoročně tak náš knihovní fond doplňujeme o desítky knih.

Celý článek...
Publikováno: 03. 06. 2020 | Klíčová slova:

Každým rokem pořádá nezisková organizace Arnika fotografickou soutěž Alej roku. V sobotu 23. 5. 2020 se konalo slavnostní předávání cen výhercům soutěže ročníku 2019. Krásné 3. místo získala fotografie Císařské aleje v Jáchymově, jejíž autorkou je naše šikovná kolegyně Lenka Křížová. Nebyla to Lenky první a věřím, že ani poslední výhra v soutěžích. Lence moc gratulujeme a přejeme šťastné oko, skvělé světlo a mrštný prst na spoušti.

Výherní fotografii si můžete prohlédnout v celé kráse ZDE. Pokud byste měli zájem vidět více záběrů, které Lenka zachytila na svých toulkách přírodou, pak vás srdečně zveme do naší knihovny, kde právě probíhá výstava

Publikováno: 26. 05. 2020 | Klíčová slova:

Vybrat vhodnou literaturu pro děti nemusí být vždy úplně jednoduché. Rodiče, učitelé, nechte se při výběru čtení pro děti inspirovat tipy od knihovníků. Tituly jsou přehledně seřazené podle věku čtenářky či čtenáře. Přejeme příjemnou zábavu.

Seznamy knih

Celý článek...
Publikováno: 16. 04. 2020 | Klíčová slova:

Stále nabízíme všem dostatečné množství beletrie ke stažení. Stačit Vám bude tablet, telefon nebo PC.

 

Celý článek...
Publikováno: 17. 03. 2020 | Klíčová slova: knihy, výpůjčky, e-knihy

Upozorňujeme čtenáře, že výpůjční lhůta AV medií, společenských her a periodik je 2 týdny a je možné je prodloužit pouze jednou (viz Knihovní řád). Po 28 dnech (včetně prodloužení) již tedy nabíhá upomínka.

Publikováno: 13. 01. 2020 | Klíčová slova:

Máme pro vás zajímavý tip na originální dárek, nejen k Vánocům. Nevíte čím překvapit, co darovat? Nechcete kupovat zbytečnosti? Nabízíme dárkový poukaz na pětidenní KURZ GRAFOLOGIE Ireny Michalákové. Poukazy jsou k zakoupení na recepci knihovny.

Publikováno: 10. 12. 2019 | Klíčová slova: dárky, tipy, poukazy

Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručné konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Vyzkoušejte.

Publikováno: 14. 02. 2019 | Klíčová slova: informace, knihovny

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
 9:00-12:00
Pro mládež, Hudební
 9:00-12:00
Kronika
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

Aktuality

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.