CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Tiskové zprávy

A máme za sebou již 19. ročník oblíbeného nocování malých čtenářů v knihovnách, které pořádá
Klub dětských knihoven SKIP ČR. Do projektu se každým rokem zapojuje stále větší množství veřejných i
školních knihoven, základních i středních škol, družin, dětských domovů, domů dětí, nemocnic, zoo, junáků
i pionýrů, ale čtecí místa najdete i v zahraničí.
Letos bylo přihlášeno 1764 míst ve 21 zemích celého světa, ve kterých spalo více než 98.000 malých i velkých nocležníků.

Celý článek...
Publikováno: 02. 04. 2019 | Klíčová slova:

V pátek 8. 3. 2019 naši knihovnu opět navštívil spisovatel a ilustrátor Jan Opatřil. Dopoledne měl pro děti ze 3. tříd ZŠ Májová Ostrov připraveny dvě besedy o kapříkovi Metlíkovi. Čtení úryvků z knihy prokládal povídáním o samotné práci spisovatele a ilustrátora. Dětem se beseda moc líbila a odcházely nadšené. Některé děti si dokonce odnášely domů knihy s příběhy nezbedného kapříka a drobné upomínkové předměty.

Celý článek...

V letošním roce si připomeneme hned dvě jubilea, která se vztahují ke knihám a čtenářům. Tím prvním je 10. výročí celostátní akce s názvem „Březen - měsíc čtenářů“, která si klade za cíl prostřednictvím různých tradičních i netradičních akcí podporovat a propagovat četbu. Akce vznikla v roce 2009 a od té doby se již od ledna knihovníkům v celé republice kouří z hlavy, jak vymýšlí akce, které by oslovily co nejvíce současných i budoucích čtenářů. Ani naše knihovna není výjimkou.

Celý článek...
Publikováno: 27. 02. 2019 | Klíčová slova: měsíc čtenářů, jubilea, Městská knihovna Ostrov, akce

Městská knihovna Ostrov již několik let pořádá soutěž Vánoční stromkování. Soutěž je určena dětem ze školních družin ostrovských základních škol. Zahájení soutěže probíhá na podzim, kdy děti z přihlášených družin vlastnoručně vyrábějí vánoční ozdoby na stromečky.  Začátkem prosinec bývají v parku u knihovny připraveny vánoční stromky, které děti svými ozdobami samy zkrášlí. Nejinak tomu bylo i v loňském prosinci.

Celý článek...
Publikováno: 09. 01. 2019 | Klíčová slova:

Městská knihovna Ostrov každým rokem pořádá soutěž Pohádkové malování a zpívání, která je určena malým předškolákům a dětem 3. tříd ZŠ. Soutěž se koná v rámci Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana a tématem soutěže je vždy téma festivalové.

Celý článek...
Publikováno: 12. 10. 2018 | Klíčová slova:

A máme za sebou již 18. ročník oblíbeného nocování malých čtenářů v knihovnách, které pořádá Klub dětských knihoven SKIP ČR. Do projektu se každým rokem zapojuje stále větší množství veřejných i školních knihoven, základních i středních škol, družin, dětských domovů, domů dětí, nemocnic, zoo, junáků i pionýrů, ale čtecí místa najdete i v zahraničí.

Celý článek...
Publikováno: 26. 03. 2018 | Klíčová slova:

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP ČR) vyhlašuje měsíc březen, měsícem čtenářů. Tato akce se koná již devátým rokem za účelem podpory čtenářství, čtenářské gramotnosti, lásky ke knihám a propagaci knihoven. Hlavní důraz je kladen na čtenáře všech věkových skupin, proto se knihovny snaží, více než kdy jindy, připravit pro čtenáře spoustu zajímavých akcí. Hlavní důraz se klade na autorská čtení a setkání se spisovateli a ilustrátory.

Celý článek...
Publikováno: 02. 03. 2018 | Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé a čítárna
9.00 - 18.00
Pro mládež a hudební
13.00 - 18.00
Kronika
9.00 - 11.00

Zobrazit celou provozní dobu

Aktuality

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.