CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

(Ne)místa

Obrázek k akci

Srdečně vás zveme na výstavu fotografií z dílny Jitka Ertelové.

Jitka Ertelová (*1989) 

Žije v Chodově, vystudovala obor Anglická a americká literatura na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, v práci pro svého současného zaměstnavatele, advokátní kancelář, pokračuje i na rodičovské „dovolené“.

Jitka se focení věnuje od osmnácti let, kdy jí poslední oční zákrok umožnil vidět svět zcela novým způsobem. Nejraději fotí venku, a sice město a přírodu. Víc než turisticky atraktivní místa jí zajímají ta, která se mohou zdát obyčejná, fádní, nehezká, jako například zapadlá místa v Krušných horách, vnitřní periferie, nebo uhelné výsypky.  

 

Jitka se nesnaží o zachycení krásy, zdrojem inspirace pro ni může být atmosféra daného místa, kontrast světel a stínů, struktura objektu, detaily. Stále dokáže vnímat známá místa, každodenní prostředí, jako nová, v jiných souvislostech. (Ne)místa jsou toho důkazem.

 



Informace

Začátek:
05. 12. 2022 08:00

Konec:
30. 12. 2022 17:00

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Výstavní sál

Kategorie:
Výstava

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje Portál knihovny.cz
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.