CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Programování pro děti

Obrázek k akci

Pokračování podzimní části (a již třetí cyklus) kroužku „Programování pro děti”, který je tentokrát rozdělen na dvě propojené, a tedy paralelní části:

  • V 1. části setkávání účastníci promění dosud nabité znalosti z oblasti programovacího jazyka Scratch a Microbitu k tvorbě vlastního dlouhodobého projektu. Projekt bude tvořen ve dvojicích a účastníci budou mít k dispozici stavebnice LEGO:Microbit, které jim umožňují s vlastní invencí a představivostí sestavit celou řadu robotů a zařízení.
  • Ve 2. části se následně účastníci kurzu budou věnovat takzvaným „programovacím hrám/aplikacím“, jako např. Baba Is You, Opus Magnum či Hacknet. Tyto aplikace si kladou za cíl – hravou formou – seznámit se základy praktického programování, přičemž děti se v nich naučí správně podmínkovat, vytvářet programovací algoritmy a celkově přemýšlet v intencích programování.

Kroužek bude probíhat každý čtvrtek až do 8. června 2023.

Lektoři: Jan Holub a Jakub KrejčíInformace

Začátek:
23. 03. 2023 15:00

Konec:
23. 03. 2023 17:00

Rezervace vstupenek do:
23. 03. 2023

Doporučeno pro:
Děti a mládež

Umístění:
Klubovna

Kategorie:
Kurz

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.