CZE | ENG | DEU

Městská knihovna Ostrov

Programování pro děti

Obrázek k akci

Pokračování podzimní části (a již třetí cyklus) kroužku „Programování pro děti”, který je tentokrát rozdělen na dvě propojené, a tedy paralelní části:

  • V 1. části setkávání účastníci promění dosud nabité znalosti z oblasti programovacího jazyka Scratch a Microbitu k tvorbě vlastního dlouhodobého projektu. Projekt bude tvořen ve dvojicích a účastníci budou mít k dispozici stavebnice LEGO:Microbit, které jim umožňují s vlastní invencí a představivostí sestavit celou řadu robotů a zařízení.
  • Ve 2. části se následně účastníci kurzu budou věnovat takzvaným „programovacím hrám/aplikacím“, jako např. Baba Is You, Opus Magnum či Hacknet. Tyto aplikace si kladou za cíl – hravou formou – seznámit se základy praktického programování, přičemž děti se v nich naučí správně podmínkovat, vytvářet programovací algoritmy a celkově přemýšlet v intencích programování.

Kroužek bude probíhat každý čtvrtek až do 8. června 2023.

Lektoři: Jan Holub a Jakub KrejčíInformace

Začátek:
11. 05. 2023 15:00

Konec:
11. 05. 2023 17:00

Rezervace vstupenek do:
11. 05. 2023

Doporučeno pro:
Děti a mládež

Umístění:
Klubovna

Kategorie:
Kurz

Akce do kalendáře:
iCal

Tisk:
A4 k tisku

Důležité informace

Vstupné na akci je 200 Kč.
Rezervované vstupenky je třeba vyzvednout do 7 dnů od rezervace, jinak dojde k propadnutí rezervace. Vstupenky je možné zaplatit hotově nebo kartou na recepci knihovny.

Je nám to líto, ale všechny vstupenky na akci jsou aktuálně rezervované.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.