CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Exkurze česko-německých knihovnic a knihovníků

Obrázek k akci

V úterý 17. října navštívila knihovnu skupina českých a německých knihovníků, kteří do našeho kraje zavítali v rámci česko-německé spolupráce, která probíhá se Sdružením knihoven ČR (SDRUK).

Exkurzi zahájila ředitelka Městské knihovny Ostrov Mgr. Irena Leitnerová. Našich 18 kolegů stručně seznámila s historií knihovny, nastínila několik statistických údajů z oboru a zodpověděla zvídavé dotazy. Po krátkém úvodu následovala prohlídka jednotlivých oddělení. Došlo i na výměnu zkušeností z praxe.

Všichni účastníci byli nadmíru spokojeni a uchváceni knihovnou a službami, které nabízíme našim čtenářům. Kromě krásného prostoru a absence knižních skladů, zaujala naše kolegy a kolegyně rozsáhlá nabídka společenských her. Bystré oči všech kolegyň ocenily čisté a krásně zabalené knihy, ale také značení a piktogramy, kterými jsou knihy doplněny, z důvodu jednodušší orientace čtenářů ve fondu.

Třešinkou na pomyslném dortu bylo nejnovější oddělení naší knihovny - klubovna. Celá skupina našich kolegů byla uchvácena vybavením tohoto oddělení, a to nejen herními počítači, ale především virtuální realitou a 3D tiskárnou. Obě tyto vymoženosti jsou našim návštěvníkům k dispozici.

Jsme moc rádi, že se německým i českých kolegům knihovna líbila. Věříme, že se nám v budoucnu podaří navázat podobnou spolupráci a budeme mít také možnost načerpat inspiraci od našich kolegů.

Přečtěte si ZDE.Informace

Začátek:
17. 10. 2023 09:00

Konec:
17. 10. 2023 12:00

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Jiné

Kategorie:
Ostatní

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

Fotogalerie - Exkurze česko-německých knihovnic a knihovníků

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.