CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Estonsko, země dávných eposů a křižáckých hradů

Obrázek k akci

Zveme vás na cestopisné povídání a promítání cestovatele a etnologa Libora Drahoňovského.

Převážně rovinaté Estonsko se na první pohled může jevit poměrně fádní zemí. Zdání je však klamné. Málokde na severu Evropy najdeme tolik rozmanitých přírodních zajímavostí i památek, jako právě tady. Přes polovinu rozlohy Estonska pokrývají lesy, které střídají menší pole či louky a většinu vesnic tvoří roztroušené samoty. Davy turistů tu většinou nepotkáte, i když historických pamětihodností a přírodních krás je zde opravdu požehnaně. Během besedy si kromě dochovaného středověkého jádra metropole Tallinu, prohlédneme například starobylé hrady křížáků, hodnotné gotické kostely, dobré zámečky, větrné mlýny i majáky na mořském pobřeží. Estonsko představuje pozoruhodnou směsici národnostních i kulturních vlivů. Své stopy zde zanechali Němci, Dánové, Švédové i Rusové. Východní část Estonska představuje důležitý průmyslový region, a tak i milovníci industriálu si přijdou na své. Pokocháme se pohledy na továrny nejen z 19. století, ale i z dob sovětských.
Po celé zemi zanechal dávný ledovec spoustu nádherných balvanů. Ty se nachází zejména u mořského pobřeží místy lemovaném vysokými útesy i původními lužní pralesy. K estonské přírodě neodmyslitelně patří spousta jezírek, rašelinišť a jedinečné ostrovy a kulturní svébytnost Estonců charakterizují dávné eposy a dodnes urdřžované folklórní tradice.Informace

Začátek:
15. 02. 2024 17:00

Konec:
15. 02. 2024 18:30

Rezervace vstupenek do:
15. 02. 2024

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Učebna

Kategorie:
Beseda

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.