CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Největší tajemství třetí říše

Obrázek k akci

Zveme vás na vyprávění Milana Zacha Kučery, autora literatury faktu, specialisty na historické záhady a hledání pokladů.

Autor v 90minutové přednášce, obsahující i dva krátké filmy, představí neznámou část historie II. světové války. Po největší tankové bitvě dějin u Kurska se válečné štěstí obrátilo v neprospěch nacistů. Od té chvíle začínají obrovské podzemní práce v oblasti nedaleko Náchoda, ovšem již na dnešním polském území. Třetí největší polský zámek Ksiaž je přebudováván na poslední hlavní stan Hitlera a jsou v něm provedeny obří podzemní práce – jen hlavní výtahová šachta na centrálním nádvoří zámku měla rozměry ústí 20x25 metrů!!!
V poblízkých Sovích horách je pak v šesti horách vyvrtáno šest podzemních komplexů, z nichž některé jsou tak velké, že se na nich dá plout na lodích. V přednášce jsou představeny všechny tyto objekty a reálie i legendy spojené s objevováním této pro Čechy skryté části historie.Informace

Začátek:
21. 03. 2019 17:00

Konec:
21. 03. 2019 18:30

Rezervace vstupenek do:
21. 03. 2019

Doporučeno pro:
Mládež, dospělí a senioři

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Vše

Typ akce:
Veřejná

Akce do kalendáře:
iCal

Důležité informace

Vstupné na akci je 80 Kč.
100 Kč bez rezervace, senioři 70+ zdarma
Rezervované vstupenky je třeba vyzvednout do 7 dnů od rezervace, jinak dojde k propadnutí rezervace. Vstupenky je možné zaplatit hotově nebo kartou na recepci knihovny.

REZERVOVAT VSTUPENKU

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.