CZE | ENG | DEU

Zámecký park 224, 363 01 Ostrov

Městská knihovna Ostrov - Logo

Člověk versus média

Obrázek k akci

Každý den se v mediálním prostoru svádí lítý boj o naši pozornost. Zábava, zpravodajství, názory, drby, reklamy. Jejich tvůrci musejí vymýšlet stale nové způsoby, jak nás co nejrychleji zaujmout na co nejdelší dobu. Koukáme na televizi či čteme článek na internetu, sdílený přes sociální sítě, a trpíme iluzí, že máme všechny příchozí informace pod kontrolou. Nemáme. Při prodírání se informační džunglí nás zrazuje vlastní mozek a bloudí tu často sami autoři. V této přednášce se podíváme na způsoby, jakými se fakta ztrácejí v senzacích a jak snadné je cíleně i nechtěně manipulovat lidmi. A hlavně: Jak se můžeme v přehlcené mediální džungli orientovat a nenechat se využívat?

Přednášející: Patrik KořenářInformace

Začátek:
10. 05. 2019 17:00

Konec:
10. 05. 2019 18:30

Rezervace vstupenek do:
10. 05. 2019

Doporučeno pro:
Všichni

Umístění:
Oranžerie Václava Havla

Kategorie:
Přednáška

Typ akce:
Veřejná

Akce do kalendáře:
iCal

Tisk:
A4 k tisku

Důležité informace

Vstupné na akci je 50 Kč.
100 Kč na místě, bez rezervace, senioři 70+ zdarma
Rezervované vstupenky je třeba vyzvednout do 7 dnů od rezervace, jinak dojde k propadnutí rezervace. Vstupenky je možné zaplatit hotově nebo kartou na recepci knihovny.

REZERVOVAT VSTUPENKU

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje pro vás

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.