CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Z TEMNOTY do SVĚTLA

Obrázek k akci

Pomalu každý den se v médiích objevují zprávy o dění ve věznicích, někdy objektivní a často i zkreslené. Věznice Ostrov je spojena se dnem 14. června 2019, který je výročím 70 let trvání. Pro mnohé pamětníky je to období poznamenané i dobou utrpení a bolesti. Kdosi napsal „Ten‚ kdo nezná svou minulost‚ je odsouzen ji opakovat…“. Přesto se pohled na historii věznice postupně mění. Brány věznice se otevřely světu, odborně připravený personál využívá všech možností, aby odsouzení nejen přijali trest a vinu, ale také v době výkonu trestu hledali možnosti, jak začít život z lepšího konce. Expozice přibližuje život ve věznici, dává veřejnosti jiný vhled. Realizátoři stojí o pozornost veřejnosti touto netradiční formou, kde se snoubí temná minulost se světlou přítomností.

Slavnostní zahájení se bude konat 1. 7. 2019 v 10 hodin. Úvodního slova se ujme ředitel věznice a ředitelka knihovny.Informace

Začátek:
01. 07. 2019 10:00

Konec:
21. 09. 2019 12:00

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Chodba - Oddělení pro dospělé

Kategorie:
Výstava

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

Fotogalerie - Z TEMNOTY do SVĚTLA

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.