CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Večer s bylinkářkou - třezalka tečkovaná - královna luk v Krušných horách

Obrázek k akci

Zdraví za pomoci divokého bejlí...? Ano, jde to, jen to chce trpělivost, důslednost a hlavně pokoru před přírodou samotnou.

Třezalka tečkovaná - královna luk v Krušných horách, její doba sběru, forma uchovávání a účinky, dále byliny vhodné pro posílení imunitního systému.

Jsem bylinářka a o rostlinách a jejich vlivu na člověka, ale i na zvířata, jsem se učila, učím a budu učit, celý život. Bohužel, je velmi krátký na to, abychom pochopili všechna moudra, která nám příroda připravila. Sbírám byliny v Krušných horách a pokud to jen trošku jde, tak na jejich přirozených stanovištích. A kde mě nejčastěji potkáte? V naší Bylinkárně v Jáchymově, ale od jara do podzimu hlavně na krušnohorských loukách a pravděpodobně vždy s dcerou, psem a proutěnými košíky.

Povídání bude formou besedy. Budu se snažit předat vám část mých znalostí o bylinách v Krušných horách, receptech a přípravách různých bylinných výrobků, dobách sběru a užívání.

Těším se na setkání Kateřina Bílková.Informace

Začátek:
24. 02. 2020 17:00

Konec:
24. 02. 2020 18:30

Rezervace vstupenek do:
24. 02. 2020

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Učebna

Kategorie:
Vše

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.