CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Příběhy krajanů z Banátu

Obrázek k akci

Omlouváme se, akce je z důvodu UZAVŘENÍ knihovny ZRUŠENA. Více informací naleznete ZDE.

Nezoufejte, hledáme náhradní termín! :)

Jak se v rumunském Banátu daří našim krajanům, kteří zde žijí od 19. století a zachovávají svůj jazyk, zvyky a tradiční způsob života? Přijďte si poslechnout povídání Tomáše Černohouse, který Banát navštívil poprvé v roce 2008. Po 10 letech se tam vypravil znovu, aby zjistil, jak se tam situace vyvíjí a zda česká kultura z Banátu vymizela.

PhDr. Tomáš Černohous, Ph.D.: "V oblasti našich krajanů v Banátu jsem natočil několik hodin filmového materiálu a zpracoval je do několika krátkých časosběrných a dokumentárních snímků obsahujících mimo jiné také řadu rozhovorů s místními lidmi, kteří vypravují o radostech a strastech svého života, krásách místní krajiny a obyčejích a zvycích u nás dávno zapomenutých. Díky extenzivnímu využití filmového média je tato přednáška unikátní časosběrnou a filmovou koláží tvořenou především výpověďmi samotných krajanů."Informace

Začátek:
25. 03. 2020 17:00

Konec:
25. 03. 2020 19:00

Rezervace vstupenek do:
25. 03. 2020

Doporučeno pro:
Mládež, dospělé a seniory

Umístění:
Učebna

Kategorie:
Přednáška

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.