CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Řeč andělů

Obrázek k akci

Omlouváme se, s ohledem na současnou situaci jsme nuceni akci zrušit.

Srdečně vás zveme na adventní koncert. Zazní zde klasická hudba od renesance přes baroko až po hudbu 21. století. Nebudou chybět ani staré keltské a orientální melodie a především vánoční písně pro sólovou harfu. Harfa je jeden z nejstarších hudebních nástrojů vůbec a právě o její historii a také způsobu hraní se dozvíte v průběhu koncertu hodně zajimavých informací.

Poslechněte si a nalaďte se na příjemnou notu - ZDE.
Vánoční ukázka - ZDE.
 

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen v České republice a na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a již pravidelně několik let doprovází tóny harfy více jako 400 akcí, koncertů, galavečerů, privátních akcí ročně. Věnuje se také produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii v lázeňských městech pro pohlazení těla i duše hudbou. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz a také filmovou hudbu v úpravě pro harfu). Kromě sólových koncertů také vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků. Stala se tak za posledních deset let jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech a také světa showbusinessu. Tónem a koncertem její královské harfy jsou každoročně velice elegantně a důstojně zahajované i různé prestižní akce a slavnostní příležitosti nejenom u nás ale i v zahraničí.

 

 


Informace

Začátek:
30. 11. 2020 19:00

Konec:
30. 11. 2020 20:30

Rezervace vstupenek do:
30. 11. 2020

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Výstavní sál

Kategorie:
Koncert

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.