CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Barvy Mexika

Obrázek k akci

Sluncem a barvami, které ve svých obrazech přináší z rodného Mexika výtvarnice Laura Elena Rodriguéz Garciduenas, rozzáří Oranžerii Václava Havla. 

Autorka vystudovala v Mexiku dvě vysoké školy zaměřené na mezinárodní obchod a financování. Malování se věnuje od dětství, soukromě studovala u akademického malíře Victora Rodrígueze (shoda jmen je náhodná). Po příchodu do Čech, začátkem roku 2010, začala malovat to, po čem se jí ve zdejším prostředí stýská. Její obrazy zachycují momenty z běžného života Mexičanů (obraz: Snídaně u babičky), zvyky (obraz: Udeř, udeř, udeř), ale i symbolické obrazy bohů předšpanělské historie Mexika. V menší míře se nechává inspirovat i českými a evropskými dojmy. Okouzlily ji vlčí máky, kopretiny, ale i italské pláže. V roce 2014 podpořila svým obrázkem Kýbl akademické krve na chebské Ekonomické fakultě Západočeské univerzity. Kromě obrazů uvidí diváci i malou ukázku mexických reálií, autorských šátků a triček.

Přijďte se počátkem léta ohřát mexickým sluncem a strávit příjemné chvíle v naší knihovně.Informace

Začátek:
30. 06. 2021 17:00

Konec:
28. 07. 2021 17:00

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Výstavní sál

Kategorie:
Výstava

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje Portál knihovny.cz
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.