CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Litohrátky

Obrázek k akci

Srdečně vás zveme na výstavu prací ilustrátorky, grafičky a pedagožky Jany Vackové

Mgr. Jana Vacková žije a tvoří v Plzni. Zabývá se volnou grafikou, obzvláště barevnou litografií z kamene, užitou grafikou, hlavně novoročenkami, příležitostnými přáními, pozvánkami, plakáty. Výtvarně se vyjadřuje kresbou, malbou, ilustrací, textilem, v posledních letech kolážemi z textilu i papíru. Ráda vymýšlí nové postupy a techniky netradičně kombinuje a experimentuje s nimi. Klade důraz na výtvarnou zkratku. Láká jí tvorba plošná i trojrozměrná. V obrazech i grafikách vyjadřuje svůj optimistický pohled na svět a svoji životní filozofii. Přírodní motivy kombinované s figurálními se stávají symboly světa, vztahů, dobra i zla.

Vystavuje samostatně od roku 1987 a uskutečnila od té doby na 50 samostatných výstav a mnoho kolektivních. Její díla jsou zastoupena ve sbírkách Západočeské Galerie v Plzni a v soukromých sbírkách v Čechách i zahraničí.

Ilustruje knihy pro děti i dospělé. ( učebnice matematiky pro ZŠ, fyzika, přírodověda, občanská nauka, autorská kniha Jeden den s kouzelným dědečkem, Jakub Zindulka – Moje malá zoo, Jiří Žáček – Pohádky a luštěniny do školy i na prázdniny , poezii i prózu – autoři Romana Beránková, Vlasta Špinková, ...)

Pracuje jako lektorka pedagogického centra a pořádá i kurzy litografie a aradecoru pro veřejnost. Podílí se na organizaci výstav a různých projektů ( Palety pro Svět podle Jakuba na záchranu barokních varhan v kostele sv. Barbory v Manětíně, filmové medailony významných členů UVUP, Sborník doubraveckých výtvarníků, aj.) I

 

Již 35 let se věnuje pedagogické práci, vyučuje na základní umělecké škole, pořádá metodické semináře pro výtvarné pedagogy a výtvarné dílny a kurzy pro veřejnost (kurzy litografie, kurzy aradecoru, aj.). Je členkou Unie výtvarných umělců Plzeň a pracuje v její radě.Informace

Začátek:
06. 04. 2022 09:00

Konec:
30. 04. 2022 11:30

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Výstavní sál

Kategorie:
Výstava

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

Fotogalerie - Litohrátky

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.