CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Programování pro děti

Obrázek k akci

Základy programování hravou a nenáročnou formou pomocí programovacího jazyka Scratch, pro děti od 10 -15 let. Své znalosti děti následně použijí ke kreativnímu tvoření se stavebnicemi Microbit. 

12dílný kurz se bude konat vždy ve čtvrtek. Další termíny: 7. 4., 14. 4., 21. 4., 28. 4., 5. 5., 12. 5., 19. 5., 26. 5., 2. 6., 9. 6., 16. 6., 23. 6. 

Smyslem kurzu je seznámit účastníky se základy programování hravou a nenáročnou formou. Toho bychom chtěli docílit výukou programovacího jazyku Scratch, který je založen na práci s grafickými (vizuálními) prvky. Na dítě tak není vyvíjen požadavek k přílišnému abstrahování informací a psaní klasického kódu, nýbrž vytváření programu (kódování) se uskutečňuje obdobně jako stavění lega. Takový proces umožňuje porozumět základům a pravidlům programování vůbec.

V momentě, kdy se účastníci budou v programovacím jazyce Scratch dostatečně orientovat, bude celá výuka rozšířena o „programovatelné stavebnice“ Microbit, jež právě programovací jazyk Scratch využívají. Pravidla a postupy, které se účastníci kurzu naučili, tak v tento moment využijí zcela prakticky. Své znalosti použijí ke kreativnímu stavěni či tvoření právě se stavebnicemi Microbit, které umožňují sestavit nejrůznější zařízení od stanice, která je schopna měřit například teplotu vzduchu až po autíčko, které je možno ovládat přes chytrý telefon.

Co budeš umět po kurzu?

  • Orientovat se v základních pojmech programování.
  • Získáš konkrétní představu o tom, jak programování funguje a na jakých principech stojí.
  • Naprogramuješ si sám jednoduchou animaci, scénu či dokonce hru.
  • Aplikuješ znalosti programování v oblasti elektronických stavebnic Microbit.
  • V rámci stavebnic Microbit sestavíš jednoduché zařízení, které je schopno plnit nějakou činnost (počítání, měření atd.)

 

Lektoři: Jan Holub a Jakub KrejčíInformace

Začátek:
26. 05. 2022 15:00

Konec:
26. 05. 2022 17:00

Rezervace vstupenek do:
26. 05. 2022

Doporučeno pro:
Děti a mládež

Umístění:
Klubovna

Kategorie:
Kurz

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.