CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Hravá Oranžerie

Obrázek k akci

Zveme vás na výstavu ilustrací Lenky Procházkové a šitých medvídků Romany Mathausové.

Vernisáž výstavy se bude konat v pondělí 2. 5. od 17 hodin.

Romana Mathausová: „Ruční výrobou medvídků se zabývám 20 let. Postupně přibyla další zvířátka, a také ručně šité textilní panenky. V roce 2001 jsem se stala členkou Klubu Panenky ČR a začala jsem se podílet na realizaci výstav panenek a medvídků. Moc mě těší vracet staré medvídky do života, vždyť někteří  trpělivě čekali na své znovuzrození spoustu let v koutě na půdě! Svého prvního medvídka jsem ušila pro jednu z našich výstav. Probíhala tam dobročinná sbírka, medvídek hlídal kasičku a po výstavě byl vydražen ve prospěch dětského stacionáře. Před časem jsem se přestěhovala z Prahy do šumavského městečka Rejštejn a ze záliby se stala práce, která mě nepřestává bavit. Medvídky i panenky šiji celé ručně, jsou označeni pořadovým číslem a rokem výroby. V roce 2008 jsem pro své medvídky a panenky získala značku „Šumava-originální produkt”, který jsem již dvakrát úspěšně obhájila. Moji medvídci nejsou klasické hračky. Šetrné hraní samozřejmě vydrží,ale raději se stanou talismanem, novým členem medvědí sbírky nebo kamarádem větších dětí a dospělých...”

 

Mgr. Lenka Procházková, *1967: „Celý život mě provází děti a výtvarné umění, obojí se mi stalo osudným. Začínala jsem jako učitelka češtiny a estetické výchovy na Gymnáziu v Ústí nad Labem, ale po deseti letech praxe jsem se rozhodla podnikat, živit se kreslením. Za 22 let jsem vytvořila více než tisíc kreseb, ilustrací do knih a učebnic, obrázků zdobících školky, školy a ordinace. Deskové hry, loutkové divadlo, pexesa, omalovánky, vystřihovánky, to vše dodávám do obchodů po celé republice. Mimo to vlastím dva kamenné obchody (Ostrovy dobré nálady) a dva e-shopy s českým designovým zbožím. Ve volném čase se stále věnuji dětem, vedu soukromý výtvarný Ateliér dobré nálady. Mám manžela, tři dospělé děti a dvě vnoučata. Jenom díky nim si dokážu udržet nadhled a dobrou náladu i v současnosti.”Informace

Začátek:
02. 05. 2022 17:00

Konec:
30. 05. 2022 18:00

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Výstavní sál

Kategorie:
Výstava

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.