CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Ostrovské soukání

1. -  5. 5. 2019  se konal 12. ročník Mezinárodního divadelního festivalu dětí a mládeže v Ostrově – Ostrovské soukání. Pořadatelem festivalu je Základní umělecká škola Ostrov. 

V letošním roce se zúčastnily soubory ze Slovenska z Nitry - DDS Drim, z Izraele z Tel-Avivu, z Německa z Potsdamu, z Litvy divadlo Saula Plunge, Ze Slovinska - Pionirski dom – Centrum  Ljubljana, Z Gruzie z Tbilisi - Et Cetera a z České republiky soubory HOP-HOP z Ostrova a ADaV DF Jamu Brno.

Mimo uvedení divadelních představení v Domě kultury Ostrov, se uskutečnily  workshopy s různým zaměřením pro členy souborů a pro vedoucí souborů se konal k uvedeným divadelním představením seminář, který vedla paní Joke Elbers.

Dne 4. května se  v odpoledních hodinách uskutečnil průvod městem, kde se na několika zastávkách představili seminaristé s tím, čemu se ve workshopech pod vedením odborných lektorů naučili. Průvod byl zakončen ve Dvoraně ostrovského zámku, kde jednotlivé země připravily různé dobroty pro soubory i veřejnost, která doprovodila průvod přes město do Dvorany.

Poděkování patří celému kolektivu ZUŠ v čele s Mgr. Irenou Konývkovou. Dne 5. května odjeli všichni zpět do svých zemí s příjemnými zážitky, navázanými přátelstvími a novým poznáním. 

 

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 06. 05. 2019

Klíčová slova: Ostrov, Soukání 2019, divadelní soubory, festivaly

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00
Pro mládež, Hudební
Zavřeno
Klubovna
Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.