CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Týden knihoven a říjen v knihovně

První týden v říjnu je již tradičně Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP) označen za Týden knihoven. Jedná se o projekt na propagaci knihoven a čtenářské gramotnosti. Každým rokem tento projekt podporuje i naše knihovna, letos pro vás máme připravenou amnestii upomínek.

Zveme tedy všechny, kteří mají v knihovně nějaké pohledávky, ať přijdou a po vrácení všech dokumentů jim bude sankční poplatek prominut.
Na celý měsíc říjen jsme připravili spoustu dalších zajímavých akcí. Již první říjnový den bude zahájen cyklus cvičení jógy. Jemná jóga pro zdraví je určena převážně dospělým a seniorům. Cvičit se bude každé úterý v Oranžerii Václava Havla od 10 hodin pod vedením certifikované instruktorky Věry Heimerlové. Kromě dobré nálady si nezapomeňte vzít pohodlné oblečení a podložku. Místa si můžete rezervovat telefonicky, e-mailem, nebo osobně, přímo v knihovně.
Dále bychom chtěli pozvat na přednášku s názvem Slovní sebeobrana, kde se, mimo jiné, dozvíte jak řešit nepříjemné situace. Připravena je i cestopisná přednáška o Skotsku a zajímavá bude také přednáška českého odborníka na kosmonautiku Dušana Majera s názvem SpaceX – historie, současnost i budoucnost. Nenechte si ujít ani přednášku o Černobylu nebo setkání s Richardem Pachmanem.
V říjnu nás navštíví také dvě známé osobnosti. Tou první je festivalový host, herec Pavel Nový. Ve spolupráci s Domem kultury Ostrov jsme s tímto oblíbeným hercem zorganizovali besedu, která se bude konat 7. 10. Je nutné si rezervovat místa, protože kapacita sálu je omezena. Tou druhou známou osobností je zpívající právník Ivo Jahelka, jehož písně si můžete přijít poslechnout ve čtvrtek 24. 10.
Vstupenky na všechny naše akce, lze rezervovat on-line na webových stránkách knihovny, e-mailem, telefonicky, nebo osobně v knihovně. Těšíme se na vaši návštěvu.

Vydáno: 26. 09. 2019

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00 13:00-18:00
Pro mládež, Hudební
13:00-18:00
Klubovna
13:00-18:00
Kronika
 9:00-12:00

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.