CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Od pondělí 27. 4. otevíráme knihovnu v omezeném režimu

Na základě platných nařízení bude Městská knihovna Ostrov od pondělí 27. dubna 2020 otevřena pro veřejnost. Provoz knihovny však bude z hygienických důvodů omezen a návštěvníci budou muset dodržovat pokyny pracovníků knihovny.

Knihovna bude veřejnosti přístupná v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 9 do 12 hodin, poté od 13 do 17 hodin. V úterý bude otevřeno od 9 do 12 hodin. Pátky budou pro naši knihovnu vyhlášeny jako sanitární dny, tudíž nebude pro veřejnost otevřeno. Čtenáři si v pátek (kromě státních svátků) budou moci objednávat knihy telefonicky, a to v době od 9 do 12 hodin. V sobotu bude knihovna také zavřena. Oddělení pro mládež bude otevřené v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 9 do 12 hodin a od 13 do 15 hodin. V ostatních dnech bude zavřené.

Dokumenty z Hudebního oddělení a Čítárny-studovny budou pouze na vyžádání, do těchto oddělení nebude umožněn přístup. Nebude možné si půjčovat společenské hry.

 

I nadále bude probíhat rozvoz knih a AV médií až domů. Požadované dokumenty si mohou registrovaní čtenáři objednat telefonicky na 353 434 300, 773 546 490, e-mailem: recepce@mkostrov.cz nebo přes Messenger knihovny (FB, web), případně rezervovat přes on-line katalog knihovny, po řádném přihlášení. Telefonické objednávky budou přijímány v provozní době knihovny (uvedeno výše) a v pátek od 9 do 12 hodin (kromě státních svátků). Upozorňujeme, že půjčovat si čtenáři mohou pouze knihy a AV média, maximální limit pro rozvoz je 5 ks najednou! Rozvoz platí pouze pro ostrovské čtenáře a čtenáře ze spádových obcí Ostrova.

Rozvoz  knih bude i nadále zajišťovat ostrovský Senior Expres až do odvolání. Z kapacitních důvodů budou knihy rozvezeny maximálně 20 čtenářům denně. Rozvoz bude probíhat denně od 9 do 16 hodin. Služba není nijak zpoplatněna. U nově zapůjčených knih, tedy těch od 27. 4. 2020, již bude platit klasická výpůjční lhůta (knihy 1 měsíc, AV média 2 týdny).

Do knihovny bude umožněn vstup bočním vchodem pro zaměstnance (u Oranžerie Václava Havla), kde bude možnost vrátit vypůjčené dokumenty. Veškeré vrácené dokumenty budou uloženy do karantény po dobu min. 5 dnů. Vstup do knihovny bude umožněn pouze čtenářům se zakrytými ústy a s rukavicemi, které si ještě před obsluhou vydezinfikují.  Vstup bude umožněn maximálně 20 čtenářům najednou. Čtenáři budou muset udržovat odstup a k výpůjčnímu pultu přistupovat jednotlivě. V knihovně nebude možné posedávat, bude umožněno pouze vybrat dokumenty a co nejdříve knihovnu opustit. Ani nadále nebudou probíhat žádné akce, jednáme o náhradních termínech. Všechna tato pravidla platí do odvolání.

Žádáme všechny čtenáře o respektování pokynů knihovny, případně jejích pracovníků.

 

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 24. 04. 2020

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00 13:00-18:00
Pro mládež, Hudební
9:00-12:00 13:00-18:00
Klubovna
13:00-18:00

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.