CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Hurá, máme otevřeno!

Na základě rozhodnutí vedení města a následně Vlády ČR byla knihovna od 11. března 2020 uzavřena pro veřejnost. Po dobu uzavření jsme ale pilně pracovali. Dobu jsme využili k revizi knihovního fondu, která byla naplánována na červenec tohoto roku. Kniha po knize byly zkontrolovány, v případě potřeby opraveny a nově obaleny. Rukama nám prošlo neuvěřitelných 53.000 svazků. Všechny police a regály byly očištěny, někde se dokonce stěhovalo i s nábytkem. Prostě neustálý přesun hmoty z místa na místo. 

Došlo také na šicí stroje. V některých dnech jich v knihovně bylo dokonce 6 najednou. Z této kratochvíle byl vynechán náš kolega. Nepochybujeme o tom, že by šití na stroji nezvládl, ale přece jen se šití roušek ujala pouze ta většinová, dámská část našeho koletivu. Kolega měl jiné práce až nad hlavu. Od 18. března do 24. dubna jsme s kolegyněmi zvládly ušít úctyhodných 5709 roušek!!! Všechny, až na několik málo kousků, putovaly lidem, kteří to potřebovali - do domovů pro seniory, nemocnic, lékáren, obchodů atd.

Od pátku 17. dubna si mohli čtenáři objednávat knihy, které jim ostrovský Senior Expres začal rozvážet až domů. Uplynul týden a už jsme řešili opatření, která byla nutná udělat pro týden následující.

Od pondělí 27. dubna se dveře knihovny opět otevřely našim čtenářům. Sice v omezené míře a za určitých hygienických zásad, ale přece jen už opět fungujeme. Hned první den knihovnu navštívilo přes 200 čtenářů. Je tedy vidět, že vám, našim čtenářům, knihovna opravdu chyběla. Jsme za to moc rádi a děkujeme tímto za přízeň. Doufáme, že tato složitější doba už nebude trvat dlouho a že se co nejdříve uvidíme bez všech těch omezení a knihovna bude moci začít fungovat opět nejen pouze jako půjčovna, ale také jako místo setkávání.

Jaká je provozní doba knihovny? Odpověď naleznete ZDE.

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 29. 04. 2020

Klíčová slova:

Provozní doba

Zavřeno

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.