CZE | ENG | DEU
Facebook knihovnyInstagram knihovnyYouTube knihovny

Městská knihovna Ostrov

Článek

Městská knihovna Ostrov je otevřena čtenářům

TZ Ostrov (29. 4. 2020) – Čtenáře čeká omezená provozní doba, ale mohou si nechat knihy dovézt až domů

Městská knihovna Ostrov je pro své čtenáře otevřena od pondělí 27. dubna 2020 otevřena a hned první den navštívilo knihovnu neuvěřitelných 242 čtenářů.

V pátek si mohou čtenáři objednávat knihy telefonicky, a to v době od 9 do 12 hodin (kromě státních svátků). Oddělení pro mládež Pondělí, středa, čtvrtek 9,00-12,00 13,00-15,00 Hudebního oddělení a Čítárna-studovna Obě oddělení nejsou přístupná. Dokumenty budou čtenářům půjčeny pouze na vyžádání. Bohužel, z hygienických důvodů není možné půjčovat společenské hry, aktuální denní tisk a není umožněn ani přístup na počítače. V současné době nemůže knihovna plnit funkci komunitního prostoru, tudíž prosíme čtenáře, aby v prostorách knihovny trávili pouze čas nezbytně nutný k výběru a půjčení knih. I nadále probíhá rozvoz knih a AV médií až domů. Požadované dokumenty si mohou registrovaní čtenáři objednat telefonicky na 353 434 300, 773 546 490, e-mailem: recepce@mkostrov.cz nebo přes Messenger knihovny (FB, web), případně rezervovat přes on-line katalog knihovny, po řádném přihlášení. Telefonické objednávky budou přijímány v provozní době knihovny (uvedeno výše) a v pátek od 9 do 12 hodin (kromě státních svátků). Upozorňujeme, že půjčovat si čtenáři mohou pouze knihy a AV média, maximální limit pro rozvoz je 5 ks najednou! Rozvoz platí pouze pro ostrovské čtenáře a čtenáře ze spádových obcí Ostrova. Rozvoz knih zajišťuje i nadále ostrovský Senior Expres, a to až do odvolání. Z kapacitních důvodů budou knihy rozvezeny maximálně 20 čtenářům denně. Rozvoz knih bude probíhat denně od 9 do 16 hodin, kromě víkendu. Služba není nijak zpoplatněna. U nově zapůjčených knih, tedy těch od 27. 4. 2020, již platí klasická výpůjční lhůta (knihy 1 měsíc, AV média 2 týdny).

Do knihovny je umožněn vstup bočním vchodem pro zaměstnance (u Oranžerie Václava Havla), kde je možnost vrátit vypůjčené dokumenty. Pro vracení dokumentů lze využít také bibliobox, umístěný před vstupem do parku. Veškeré vrácené dokumenty ukládáme do karantény po dobu minimálně 5 dnů a teprve po uplynutí této doby jsou vráceny zpět do oběhu. Vstup do knihovny je umožněn pouze čtenářům se zakrytými ústy a s rukavicemi, které si ještě před obsluhou vydezinfikují. Vstup je umožněn maximálně 20 čtenářům najednou. Čtenáři by měli udržovat odstup a k výpůjčnímu pultu přistupovat jednotlivě.

Ani nadále nebudou probíhat žádné akce. V současné době jednáme s účinkujícími o náhradních termínech.

Žádáme všechny čtenáře o respektování pokynů pracovníků knihovny. Doufáme, že se situace brzy zlepší a budeme moci všechna výše uvedená opatření zrušit a začít fungovat tak, jak jsou naši čtenáři zvyklí. Knihovna by měla být nejen půjčovnou, ale také místem setkávání a nám už se po setkávání s našimi návštěvníky moc stýská.

Článek se nachází v archivu.

Vydáno: 03. 06. 2020

Klíčová slova:

Provozní doba

Pro dospělé, Čítárna
8:00-12:00 13:00-18:00
Pro mládež, Hudební
9:00-12:00 13:00-18:00
Klubovna
13:00-18:00

Zobrazit celou provozní dobu

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu
Zdroje
O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.

Prohlášení o přístupnosti.